W sobotę, 5 sierpnia 2017 roku, Pelikan-1999 rozegrał wyjazdowy mecz sparingowy ze Zrywem Wygoda. Ze spotkania zwycięsko wyszła drużyna trenera Rachubińskiego pokonując gospodarzy (trener Dawid Sut) 0:2 (0:1).

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, gdyż na boisku spotkały się dwie drużyny, których średnia wieku znacznie się różniła. W starciu “doświadczenie” zostało pokonane przez młodzież, co widać było niemalże od początku meczu. Być może na przegraną gospodarzy miało wpływ jej osłabienie spowodowane nieobecnością kilku podstawowych zawodników, biało-zieloni zagrali za to z dużym zaangażowaniem i zasłużenie zwyciężyli. Prowadzenie objęli w 27. minucie gry, po strzale w wykonaniu Mateusza Sekuły. Druga bramka padła po przerwie, a skuteczny strzał oddał Patryk Papuga w 68. minucie.

– Były momenty dobrej gry, ale był to słabszy mecz. Nie graliśmy przez całe 90 minut rewelacyjnie. Z drugiej strony, jak na pierwszy sparing to myślę, że nieźle. Jeżeli chodzi o zaangażowanie, to większość zespołu podeszła do meczu poważnie. Ogólnie jestem zadowolony ze sparingu, zagraliśmy na bardzo dobrym boisku, a teraz czekamy co będzie dalej – skomentował po spotkaniu trener Rachubiński.

Graliśmy bez kilku podstawowych zawodników, mieliśmy mało dokładności i jakości. Rywale mimo młodego wieku grali z dużym zaangażowaniem, chęcią i wygrali jak najbardziej zasłużenie. My zagraliśmy słabo i zdajemy sobie z tego sprawę. Czekamy na pewne rozwiązania personalne. W tym meczu zagrało kilku nowych graczy. Dużym wzmocnieniem będzie z pewnością Rafał Kowalczyk, który przyszedł do nas z IV-ligowej Unii Skierniewice – przyznał po spotkaniu trener Sut.

Sparing:
SKF Zryw Wygoda – KS Pelikan  Łowicz junior starszy 0:2 (0:1); br.: Mateusz Sekuła (27) i Patryk Papuga (68).
Zryw: Mariusz Grzegory – Maciej Grzegory, Dawid Wróbel, Mateusz Miazek – Kacper Miazek, Dawid Górczyński, Rafał Kowalczyk, Sebastian Sumiński, Błażej Miazek – Oskar Lenarczyk, Sebastian Sobieszek. Grali również: Maciej Kowalski – Mikołaj Ulasiewicz oraz dwóch juniorów z rocznika 2001.
Pelikan: Albert Morawski (46 Oktawian Zimny) – Michał Perzyna (46 Krystian Rutkowski), Eryk Woliński (46 Maciej Grotkowski), Tomasz Wudkiewicz (65 Michał Perzyna) – Kacper Bolimowski (46 Dawid Konikowski), Mikołaj Zimowski (70 Eryk Woliński), Adrian Rosa (46 Kamil Bogusz), Kuba Sokół (75 Jan Haczykowski) – Mateusz Sekuła (46 Szymon Kowalczyk), Adrian Musialik (55 Patryk Kośmider), Jan Haczykowski (46 Patryk Papuga).

Sparingi KS Pelikan  Łowicz junior starszy:
2017.08.12 (s), godz. 11.00: KS Pelikan-1999 Łowicz UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski