Towarzyskie spotkanie pomiędzy Pelikanem-2002 Łowicz a Vagatem Domaniewice przebiegało zdecydowanie na korzyść biało-zielonych. Podopieczni trenera Jakuba Jędrachowicza pokonali w sobotę, 29 lipca 2017 roku, gospodarzy 0:8 (0:5).

Już początek spotkania dobrze świadczył o grze biało-zielonych i do końca meczu przewaga była mocno widoczna. Pięć goli w pierwszej połowie nie dawało szans drużynie Vagatu na stworzenie zagrożenia Pelikanowi.

Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Dominującym zespołem w dalszym ciągu byli biało-zieloni, którzy jeszcze trzykrotnie umieścili piłkę w bramce gospodarzy. Ciekawe, szybkie akcje i pozytywna motywacja do gry dały ciekawe “przedstawienie” w wykonaniu łowiczan.

– Przez całe spotkanie wyraźnie dominowaliśmy na boisku, co pokazuje wynik. Chłopcy mieli dużą ochotę do gry i zaskoczyli kilkoma składnymi akcjami. Dobry początek przygotowań. Oby tak dalej – skomentował po meczu trener Jędrachowicz.

Sparing:
LZS Vagat Domaniewice – MUKS Pelikan-2002 Łowicz 0:8 (0:5); br.: Adam Siekiera 2, Jakub Bylewski 2, Bartosz Graczyk, Łukasz Sejdak, Miłosz Owczuk i Dawid Kaczmarek.
Pelikan: Maciej Lesiak – Maciej Siejka, Łukasz Sejdak, Adam Doroba, Damian Czajka – Jakub Kępka, Jakub Bylewski, Dawid Kaczmarek, Miłosz Owczuk – Bartosz Graczyk, Adam Siekiera. Na zmiany wchodzili: Karol Szczepański – Mateusz Lesiak i Dorian Dziedzic.