Kolejne pewne zwycięstwo w wykonaniu Pelikana-2003 Łowicz. W sobotę, 13 kwietnia 2019 roku, zespół trenera Dawida Ługowskiego pokonał, w rozgrywanym na wyjeździe meczu 3. kolejki II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2, TS Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1 (2:1).

Nie  było innej opcji, biało-zieloni jechali do Aleksandrowa Łódzkiego po zwycięstwo i cel osiągnęli. Wprawdzie rywal nie ma dużych notowań w tabeli rozgrywek ligowych, ale dopóki piłka jest w grze, nigdy nie wiadomo, jakim wynikiem zakończy się mecz, nawet gdy potencjał w drużynie jest duży.

Łowiczanie pokazali się z dobrej strony i bez większych problemów pokonali Sokół na ich własnym terenie. Już w 2. minucie wyszli na prowadzenie, po bramce zdobytej przez Bartosza Wojciechowskiego, a niecały kwadrans później wynik podwyższył Kacper Ledzion. Gospodarze również nie złożyli broni i podejmowali akcje, mające na celu umieszczenie piłki w bramce Pelikana, choć raczej szanse były nieduże. Udało się to jednak w 34. minucie i wynik 1:2 zamknął pierwszą odsłonę meczu.

Po przerwie przewaga łowiczan nadal była widoczna, co potwierdzili dwiema kolejnymi bramkami. W 60. minucie celny strzał oddał Kacper Frątczak, a tuż przed końcem spotkania do wyniku “dołożył się” Jakub Sikora (87).

– Przewaga była nasza i z całego przebiegu meczu zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo, myślę ze nie podlega to dyskusji. Niepotrzebnie stracona bramka, po naszym niefrasobliwym rozegraniu piłki, ale więcej sytuacji mieliśmy my, my prowadziliśmy grę, więc powtórzę: zasłużone zwycięstwo – podsumował trener Robert Wilk, sprawujący opiekę nad drużyna pod nieobecność szkoleniowca Ługowskiego.

3. kolejka II liga wojewódzkiej juniorów młodszych B2:
TS Sokół Aleksandrów Łódzki – MUKS Pelikan-2003 Łowicz 1:4 (1:2); br.: (34) – Bartosz Wojciechowski (2), Kacper Ledzion (15), Kacper Frątczak (60) i Jakub Sikora (87).
Pelikan-2003: Mikołaj Pietrzak (60 Kacper Olesiński) – Dominik Wróbel, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Krzysztof Kłos (70 Marek Piekacz) – Jonatan Politowicz, Kacper Olak – Kacper Ledzion (75 Adam Kosiacki), Mateusz Kołaczyk, Kacper Kosmowski – Marcel Frątczak (85 Jakub Sikora).

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra – MUKS Stal Niewiadów 0:1
MGKS Skalnik Sulejów UKS SMS II Łódź 0:1
GUKS Gorzkowice – UKS APN Piotrków Trybunalski przełożony na 17 kwietnia 2019 roku (środa) na godz. 17.00.

1. MUKS Pelikan-2003 Łowicz (1) 3 9 11-4
2. MUKS Stal Niewiadów (2) 3 7 4-1
3. UKS SMS II Łódź (6) 3 6 5-4
2. MGKS Skalnik Sulejów (3) 3 4 4-4
5. GUKS Gorzkowice (4) 2 3 2-4