Pelikan-2003 Łowicz swój pierwszy sparing, rozegrany na wyjeździe z SSM Wisłą Płock, niestety przegrał. Podopieczni trenera Dawida Ługowskiego zostali pokonani przez gospodarzy 3:2 (2:1).

Fot.: Gogo

Przegrana jest niewielka, a wynik tak naprawdę nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Biało-zieloni byli drużyną dominującą i stworzyli wiele ciekawych akcji, którym niestety zabrakło skuteczności w wykończeniu. Wisła w tym aspekcie gry okazała się lepsza i dlatego wygrała. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli łowiczanie już w 5. minucie gry, po strzale w wykonaniu Pawła Graczyka. W 25. minucie gospodarzom udało się wyrównać, a trzy minuty później wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Po przerwie przewagę jeszcze powiększyli o kolejną bramkę. Dopiero w 74. minucie Sebastianowi Kutkowskiemu udało się umieścić piłkę w bramce Wisły, zmniejszając różnicę w bramkach o jedną.

– Pierwszy sparing po przerwie letniej z mocnym zespołem Wisły Płock.  Z przebiegu meczu i sytuacji stworzonych powinniśmy wygrać zdecydowanie. Jednego, czego brakło dziś, to skuteczności, ale na początku przygotowań można to wybaczyć zawodnikom. Zespół po kilku treningach zaprezentował się dzisiaj dobrze przewyższając przeciwnika w wielu aspektach gry. Brakowało dzisiaj Piotra Lisickiego (uraz na kadrze wojewódzkiej) oraz Jonathana Politowicza (wydłużony urlop). W piątek wyjeżdżamy na obóz pracować nad formą. Zaplanowane mamy tam bardzo mocne sparingi z Pelikanem 2002, Unią Swarzędz (Ekstraliga Wielkopolska) oraz Jaguarem Gdańsk (trzeci zespół Ekstraligi Kujawsko-Pomorskiej) – skomentował po meczu trener Ługowski.

Sparing:
SSM Wisła PłockMUKS Pelikan-2003 Łowicz 3:2 (2:1); br.: 3 (25, 28 i 52) – Paweł Graczyk (5) i Sebastian Kutkowski (74).
Pelikan: Kacper Olesiński – Marcel Frątczak, Bartosz Wojciechowski, Kacper Olak, Mateusz Kołaczyk – Marcel Wnuk, Paweł Graczyk, Jan Zagajewski, Kacper Kosmowski, Sebastian Kutkowski – Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Oskar Pilny i Maciej Mionsek – Marek Piekacz, Szymon Dębski, Krzysztof Kłos, Jakub Sikora i Adam Kosiacki.

Sparingi MUKS Pelikan-2003 Łowicz:
2017.08.04-12 (ptk-s): Obóz sportowy w Jantarze
2017.08.09 (śr), godz.: KS Gedania 1922 Gdańsk – MUKS Pelikan-2003 Łowicz (Gdańsk)
2017.08.12 (s), godz.: KP Jaguar Gdańsk – MUKS Pelikan-2003 Łowicz (Stegna)
2017.08.19-20 (s/n), godz.: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – MLKS Widok Skierniewice (do ustalenia)

1 komentarz

  1. 1944 – powstańcza oprawa kibiców Legii na meczu z FK Astana
    https://www.youtube.com/watch?v=HfXksecv0JE