Zespół trenera Dawida Ługowskiego bez problemów rozpracował przeciwnika w drugim meczu kontrolnym. W sobotę, 8 lutego 2020 roku, MUKS Pelikan-2005 Łowicz pokonał KS Promyk Nowa Sucha 6:2 (2:0).

Wprawdzie trener Ługowski nie do końca był zadowolony z gry swoich podopiecznych, składając to na karb ciężkiej pracy podczas treningów, jednak  wynik osiągnięty w meczu jest zadowalający. Być może dotychczasowi przeciwnicy nie należeli do wymagających i nie zmuszali ekipy Pelikana do dużego zaangażowania w to, co działo się na boisku, ale już w najbliższym czasie będą mogli pokazać na co ich stać, stając do walki z równymi sobie.

– Pierwsza połowa słaba w naszym wykonaniu,  a zwłaszcza jej początkowa faza. Mimo tego strzelamy dwie bramki po ładnych akcjach. W drugiej już lepiej gramy i strzelamy cztery bramki. Jesteśmy po dość ciężkim treningu i to miało wpływ na naszą postawę w pierwszej połowie. Teraz zaczynamy cykl sparingów z bardzo dobrymi przeciwnikami. Na początek PSV Łódź w sobotę o 15.30 w Łowiczu – opowiedział trener Ługowski.

Sparing:
MUKS Pelikan-2005 Łowicz – KS Promyk Nowa Sucha 6:2 (2:0); br.: Karol Winciorek (28), Igor Woliński (37), Igor Wróblewski (65) i Bartłomiej Kowalski 3 (70, 73 i 76) – Dawid Pikura (51) i Maciej Księżak (65).
Pelikan-2005: Patryk Stępniak – Mateusz Sierota, Krystian Wróbel, Jakub Milczarek, Kornel Woliński – Karol Winciorek, Jakub Oblicki, Mateusz Kuchta, Alan Palos – Igor Woliński, Bartłomiej Kowalski. Na zmiany wchodzili: Jan Mikoś i Piotr Włodarczyk – Filip Deka, Szymon Kowalski, Maciej Wojda i Igor Wróblewski.