KS Warta Sieradz nie wydawała się dużym wyzwaniem dla zespołu trenera Dawida Ługowskiego, ale jak się okazuje, nie można liczyć punktów, dopóki mecz trwa. W środę, 11 września 2019 roku, MUKS Pelikan-2005 Łowicz zremisował na wyjeździe z gospodarzami 3:3 (2:1).

Gdyby o wyniku spotkania decydowało zaangażowanie zawodników na boisku i poziom umiejętności, to biało-zieloni z pewnością wynieśli by z niego trzy punkty. Niestety zwycięstwo zależy od pokonania przeciwnika w zdobytych bramkach, a te od skuteczności oddawanych strzałów. A skuteczność nie była niestety mocną stroną Pelikana i to zdecydowanie wpłynęło na wynik końcowy. Już w 4. minucie Warta wyszła na prowadzenie, ale jeszcze do przerwy biało-zieloni osiągnęli przewagę 2:1, po bramkach zdobytych przez Igora Wolińskiego i Alana Palosa. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale piłka omijała bramkę gospodarzy.

Za to szczęściło się Warcie, która szybko nadrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Dopiero w 68. minucie Mateusz Sierota, strzałem z 30. metrów, zdołał doprowadzić do remisu.

– Szkoda straconych punktów.  Mamy problem ze skutecznością i muszę znaleźć na to receptę… Do przerwy mamy minimum pięć sytuacji 100%… Strzelamy bramki z trudnych sytuacji, a nie możemy “wepchnąć” piłki praktycznie do pustej bramki. Ten mecz powinniśmy skończyć w pierwszych 40 minutach, a po błędach od 45 minuty musimy gonić przeciwnika. Dobrze, że na strzał z 30 metrów zdecydował się Mateusz Sierota i zdobył kapitalną bramkę, bo nie wiem czy w tych nerwach i heroicznie broniącym się przeciwniku strzelilibyśmy bramki. Trzeba szybko przeanalizować to spotkanie i jechać po punkty do Tuszyna – opowiedział trener Ługowski.

5. kolejka II ligi wojewódzkiej trampkarzy C1:
KS Warta Sieradz – MUKS Pelikan-2005 Łowicz 3:3 (1:2); br.: Jakub Wilczyński 2 (4 i 44) i Oliwier Węziak (43) – Igor Woliński (7), Alan Palos (11) i Mateusz Sierota (68).
Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk – Mateusz Sierota, Jakub Oblicki, Krystian Wróbel, Kornel Woliński – Karol Winciorek, Kacper Misiak, Mateusz Kuchta, Filip Deka – Igor Woliński, Bartłomiej Kowalski. Na zmiany wchodzili: Jan Mikoś – Jakub Fabiszewski, Maciej Wojda, Jakub Milczarek, Alan Palos i Igor Wróblewski.

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski – MKS Jagiellonia Tuszyn 2:1
WKS Siatkarz Wieluń – Łódzka AF Łódź (2019.10.16, śr, godz. 17.30)
Pauza: KP Sporting Radomsko.

1. MUKS Pelikan-2005 Łowicz (2) 5 10 14-8
2. Łódzka AF Łódź (1) 3   9 10-2
3. MKS Jagiellonia Tuszyn (3) 4   4 6-8
4. KP Sporting Radomsko (4) 4   4 6-8
5. UKS Warta Sieradz jr (6) 4   4 7-8