MUKS Pelikan-2007 II Łowicz zdobył trzy punkty w meczu 5. kolejki II ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2, pokonując LZS Macovia Maków 4:0 (1:0).

Podopieczni trenera Przemysława Plichty niemalże z marszu zdobyli pierwszą bramkę. Już w 6. minucie gry Alan Masłowski wyprowadził Pelikan na prowadzenie, ale na kolejne trzeba było poczekać do drugiej połowy. Wprawdzie łowiczanie kontrolowali mecz, ale nie potrafili skutecznie zaatakować i pierwsza połowa zakończyła się 1:0.

Druga połowa potoczyła się już zupełnie inaczej. Dobrą grę biało-zieloni potwierdzali bramkami, których w tej odsłonie padły trzy. Rozpoczął Antoni Wolski w 38. minucie, siedem minut później wynik podwyższył Tomasz Zrazek, a w 60. minucie ostatni celny strzał, którego nie zdołał już obronić bramkarz Macovii oddał Tymoteusz Dudek.

– Chłopaki dobrze weszli w mecz, strzelając  gola w 6. minucie. W kolejnych minutach pierwszej połowy skutecznie utrudniali rozgrywanie piłki na połowie rywala, lecz nie potrafili w tej części gry pokonać bramkarza gości. Od początku drugiej połowy całkowicie zdominowali grę i tylko dobra dyspozycja golkipera Macovii uchroniła przyjezdnych od porażki w większych rozmiarach – podsumował trener Plichta.

Wygrana znacznie podniosła notowania Pelikana-2006 w łącznej klasyfikacji wyników, gdyż obecnie znajdują się na pozycji szóstej.

5. kolejka II ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2:
MUKS Pelikan-2007 II ŁowiczLZS Macovia Maków 4:0 (1:0); br.: Alan Masłowski (6), Antoni Wolski (38), Tomasz Zrazek (45) i Tymoteusz Dudek (60).
Pelikan-2007: Kacper Florczak – Bartosz Grzegorek, Rafał Ugarenko, Dawid Wawrzyńczak – Tymoteusz Dudek, Jakub Plichta, Antoni Wolski, Alan Masłowski – Tomasz Zrazek. Na zmianę wchodzili: Bartłomiej Wróbel, Piotr Wojda, Szymon Sękowiak i Mikołaj Łukasik.

GLKS Olimpia Jeżów GLZS Pogoń Godzianów 5:0
LZS Muskador Wola Pękoszewska – LUKS Sadkowice 2:6
GKS Olimpia Chąśno – LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów 11:0
Pauza: SKS Astra Zduny.

1. SKS Astra Zduny (1) 4 12 29-3
2. LUKS Sadkowice  (2) 4 10 12-5
3. GLKS Olimpia Jeżów (4) 5   9 24-7