MUKS Pelikan-2006 II Łowicz zwycięskim zakończył mecz 5. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej trampkarzy C2, pokonując w niedzielę, 6 października 2019 roku, RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 2:1 (1:0), dzięki czemu pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek zachowując komplet punktów.

To nie był łatwy mecz. Zwłaszcza druga połowa obfitowała w ostre zagrania i faule, ale zespół trenera Przemysława Plichty poradził sobie z przeciwnikiem. Do przerwy udało się biało-zielonym zdobyć tylko jedną bramkę, choć sytuacji do podwyższenia wyniku pojawiło się więcej. W 25. minucie po strzale z rzutu wolnego Maksymilian Czeczko wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Druga odsłona była bardzo waleczna. Mazovia próbowała za wszelką cenę przejąć prowadzenie w grze, często nie przebierając w środkach. W 65. minucie udało się im zdobyć bramkę Szymona Mostowskiego, ale od 70. minuty grali już w osłabieniu, ze względu na czerwoną kartkę dla Karola Stacheckiego. Ze powstałej okazji skorzystali biało-zieloni, którzy w 79. minucie za sprawą skutecznego strzału Stanisława Uczciwka, ponownie przejęli prowadzenie w grze. Wynik 2:1 utrzymał się już do końca spotkania.

– Początek meczu to zachowawcza gra obu drużyn.  Zespoły nie chciały podjąć ataku większą ilością zawodników. W kolejnych minutach coraz odważniej atakowali goście, bez konkretnych sytuacji. Naszą grą dobrze kierowali środkowi pomocnicy: Jakub Rychlewski i Henryk Kucharski. Pierwszy z nich był faulowany na 25 metrze przed bramką Mazovii, z rzutu wolnego uderzył Maks Czeczko i po błędzie bramkarza prowadzimy 1:0. Do przerwy mamy jeszcze dwie dogodne sytuacje w tym jedna “sam na sam”, niestety wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie było dużo walki, fauli i wykluczeń. W 65. minucie z tego samego miejsca, co w pierwszej połowie, goście strzelają bramkę z rzutu wolnego. Od 70. minuty przyjezdni grają w osłabieniu, po czerwonej kartce za kolejne wykroczenie tego samego… Należy pochwalić chłopaków za dobre wypełnianie zadań przedmeczowych. Konsekwentną grą w obronie i konkretną grą w ataku wywalczyli zasłużone zwycięstwo – podsumował trener Plichta.

5. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej trampkarzy C2:
MUKS Pelikan-2006 II Łowicz – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 2:1 (1:0); br.: Maksymilian Czeczko (25 wolny) i Stanisław Uczciwek (79) – Karol Stachecki (65).
Pelikan-2006 II: Szymon Mostowski – Szymon Ambroziak, Bartosz Skonieczny, Maksymilian Czeczko, Jakub Stasiak – Jakub Ryfa, Jakub Rychlewski, Henryk Kucharski – Kacper Adamczyk, Dawid Jagóra, Mikołaj Grzejszczak. Na zmiany wchodzili: Krystian Świdrowski – Jakub Tarkowski, Stanisław Uczciwek, Kacper Woźniak, Dawid Plichta i Wojciech Białas.

Unia Skierniewice Sp. zoo – KS Jutrzenka Drzewce 4:1
Pauza: GKS Olimpia Chąśno.

1. MUKS Pelikan-2006 II Łowicz (2) 4 12 24-4
2. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (1) 4   9 24-3
3. GKS Olimpia Chąśno (3) 4   6 9-14
4. Unia Skierniewice Sp. zoo (4) 4   3 8-21
5. KS Jutrzenka Drzewce (5) 4   0 4-27