Jeszcze jeden sparing czeka zespół trenera Pawła Kutkowskiego, ale już teraz widać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. W meczu kontrolnym, rozegranym w sobotę, 9 marca 2019 roku, na własnym boisku, MUKS Pelikan-2004 Łowicz pokonał  MKS Zjednoczeni Stryków 2:0 (1:0).

Fot.: Paweł A. Doliński.

To nie był łatwy mecz, bo i pogoda nie sprzyjała grze na powietrzu i przeciwnik był z “wyższej półki”. Mimo to biało-zieloni wyszli z niego zwycięsko, nie tracąc przy tym żadnej bramki. To dobrze świadczy zarówno o grze obronnej, jak i doskonałej ofensywie. Łowiczanie kondycyjnie wytrzymali do końca, nie dając pierwszoligowemu rywalowi okazji do zmniejszenia straty. Autorem obydwu goli był Adam Tokarski.

– Coraz bliżej próby generalnej, coraz bliżej ligi, a mój zespół prezentuje się w każdym sparingu coraz lepiej, co jest bardzo satysfakcjonujące. Jestem zadowolony z tego sparingu. Jest jeszcze kilka rzeczy do dogrania, do doszlifowania, gdyż brakuje trochę dokładności, precyzji. Ale na to mam jeszcze czas, mam dwa tygodnie i myślę, że jesteśmy w stanie to dopracować. Najbardziej zadowalająca jest forma, dyspozycja wytrzymałościowa i dyspozycja taktyczna. Bardzo mnie cieszy, że zawodnicy w sparingach realizują to, co było trenowane przez cały tydzień. Na przykład przez ten tydzień treningowy realizowaliśmy pracę w obronie i zagraliśmy sparing na “zero z tyłu” z przeciwnikiem z pierwszej ligi wojewódzkiej, czyli wyżej od nas. Myślę, że to my byliśmy drużyną prowadzącą grę w tym meczu i tak naprawdę, jeżeli ktoś spojrzałby na to z boku, to mógłby powiedzieć, że to my jesteśmy drużyną z pierwszej ligi wojewódzkiej, a nie przeciwnik. I to cieszy. Oczywiście, tak jak wcześniej powiedziałem, jest kilka rzeczy, które trzeba doszlifować. Pierwsza połowa była nieco lepsza niż druga, dlatego będę pracował nad tym, aby obie połowy były równe. Ale zespół aktualnie prezentuje dobrą formę i jest to dobry prognostyk przed startem ligi. Kilku zawodników jest w wysokiej formie. Są to zawodnicy, którzy mają w większości 100% frekwencji na treningach, od początku kiedy zaczęliśmy treningi w nowym roku, a było to 28 stycznia. Tak więc widać kto pracuje. Tych którzy nie pracują systematycznie, zachęcam do pracy na treningach i mam nadzieję, że będą brali przykład z najlepszych. Ja na tę chwilę jestem zadowolony, choć trzeba jeszcze popracować nad pewnymi rzeczami, aby to wszystko na pierwszy mecz ligowy w Kutnie, było przygotowane w 100% – podsumował  trener Kutkowski.

Sparing:
MUKS Pelikan-2004 Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków 2:0 (1:0); br.: Adam Tokarski 2 (22 i 75).
Pelikan-2004: Radosław Chrząszcz – Rafał Wiśniewski, Piotr Strycharski, Fabian Pliszka, Błażej Kozłowski – Mateusz Gozdowski, Wiktor Matyjas – Bartosz Tomaszkiewicz, Bartosz Wudkiewicz, Mateusz Motyl – Adam Tokarski. Na zmianę wchodzili: Kacper Styszko, Kacper Stępień, Kacper Kowalski, Filip Stobiecki i Łukasz Pięta.

Sparingi MUKS Pelikan-2004 Łowicz:   
2019.03.16 (s), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2004 Łowicz – RTS Widzew Łódź

Komentowanie nie jest możliwe.