Nie udało się podopiecznym trenera Michała Adamczyka zakończyć sezonu rozgrywek ligowych zwycięstwem. W ostatnim spotkaniu przed zimową przerwą MUKS Pelikan-2007 Łowicz przegrał z UKS Orlik Ujazd 2:3 (1:2).

Biało-zieloni nie zdołali pokonać rywala, choć rozpoczęli dobrze. Już w 3. minucie umieścił piłkę w bramce Orlika Szymon Pilichowski, ale kolejne minuty nie były równie owocne, a szczęście zaczęło sprzyjać przeciwnikowi. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Pelikan stracił dwie bramki.

Po przerwie ponownie dynamicznie rozpoczęli łowiczanie doprowadzając do remisu za sprawą strzału w wykonaniu Karola Cywińskiego w 38. minucie gry. I wszystko wskazywało na wyrównany wynik spotkania, gdyby nie drobny błąd, który wykorzystali gracze Orlika wychodząc na prowadzenie w ostatnich sekundach meczu.

– Graliśmy dobre spotkanie, ale niestety przytrafiły nam się indywidualne błędy. Szkoda tego meczu, bo uważam, że z przebiegu meczu powinniśmy wygrać. Ten mecz już niczego nie zmienił, czekamy na następną rundę. Ciężka praca w zimę powinna zaowocować – ocenił trener Adamczyk.

Przegrana nie wpłynęła na ostateczne położenie zespołu w tabeli klasyfikacji generalnej i Pelikan kończy sezon na miejscu czwartym.

14. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1:
MUKS Pelikan-2007 Łowicz – UKS Orlik Ujazd 2:3 (1:2); br.: Szymon Pilichowski (3) i Karol Cywiński (38) – 3 (19, 30 i 45).
Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński – Rafał Ugarenko, Dominik Nowak, Tomasz Zrazek – Alan Masłowski, Antoni Wolski, Tomasz Kochanek, Szymon Pilichowski – Karol Cywiński. Na zmianę wchodzili: Wojciech Reske – Kamil Kostrzewski, Krystian Kapusta i Julian Urbański.

MKS Górnik 1956 Łęczyca – KS Wieluń 1:4
Łódzka AF Łódź RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 1:5
RAP Radomsko – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 4:2

1. KS Wieluń (2) 14 32 45-22
2. UKS Orlik Ujazd (1) 14 30 36-20
3. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (4) 14 26 28-15
4. MUKS Pelikan-2007 Łowicz (5) 14 21 33-19