Żadnego problemu nie mieli podopieczni trenera Michała Adamczyka w meczu 8. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2 z pokonaniem przeciwnika. W sobotę, 6 października 2018 roku, Pelikan-2007 Łowicz wygrali z MKS Unia Skierniewice 15:0 (7:0). Sukcesem zakończyła również niedzielne spotkanie drużyna UKS AP Champions Łowicz, pokonując   GKS Olimpia Chąśno 9:2 (6:0).

Fot.: Paweł A. Doliński.

W czołówce tabeli rozgrywek ligowych sobotnie zwycięstwa łowickich zespołów, będące ostatnimi w tej rundzie rozgrywek ligowych,  nie wprowadziły żadnych zmian – biało-zieloni pozostają na drugim miejscu z dorobkiem 22. punktów, przegrywając z Widokiem Skierniewice w tzw. bilansie małych punktów, zaś podopieczni trenera Konrada Ścibora zajmują miejsce trzecie, mając na swoim koncie punktów 16.

Zawodnicy Pelikana nie napracowali się na boisku, podobnie zresztą jak ich bramkarz, w przeciwieństwie do zdobytych bramek, których zdobyli aż 15, z czego siedem padło w pierwszej połowie. Unia nie stanowiła dla łowiczan żadnego wyzwania, a piłka praktycznie nie wychodziła podczas gry poza połowę boiska należącą do skierniewiczan. Typowy mecz do jednej bramki.

– Ciężko cokolwiek powiedzieć o takim meczu. Wynik sam mówi za siebie. Oczywiście zwycięstwo cieszy, ale wolałbym przegrać 2:0 z mocnym przeciwnikiem, bo z takiego meczu można coś wynieść i wyciągnąć wnioski, niż wygrać 15:0, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Życzę Unii powodzenia… – skomentował trener Adamczyk.

Nieco więcej musieli dać z siebie zawodnicy Akademii, choć i oni bez problemów pokonali rywala. Do przerwy przewaga łowiczan wzrosła do sześciu bramek. Dopiero po przerwie zespół trenera Ścibora stracił nieco czujność i Olimpia zdołała strzelić dwa gole, co przy kolejnych trzech Akademii niewiele miało wpływu na wynik końcowy. Mecz był dynamiczny i obfitował w ciekawe akcje.

– Podróż do Chąśna to taka trochę podróż sentymentalna, bo jeszcze pięć lat temu byłem tam trenerem i kończąc tam pracę zdobyłem z juniorami mistrzostwo ligi. Zawsze bardzo ciepło wspominam te czasy. Oczywiście boisko w Chąśnie to świetnie przygotowana płyta do gry, czyste szatnie i miło jest przyjeżdżać w takie miejsce i grać w takim miejscu. Wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie. Drużyna Olimpii Chąśno w porównaniu do pierwszego meczu też zagrała dużo lepiej, zresztą całe spotkanie stało na wyższym poziomie gry. Widać, że nie tylko nasz zespół, ale i inne zespoły idą do przodu, rozwijają się i z meczu na mecz grają lepiej. Chłopcy rozumieją pewne założenia taktyczne, więc poziom gry był dużo wyższy i przyjemnie oglądało się to spotkanie. Nasza drużyna stworzyła mnóstwo sytuacji bramkowych. Kacper Tomaszkiewicz po raz kolejny zdobył bramki. Miał też dużo innych okazji i sytuacji sam na sam i tych bramek mógł zdobyć jeszcze więcej. Jestem zadowolony z gry całego zespołu. Oczywiście pojawiały się jakieś drobne błędy techniczne, nad którymi będziemy jeszcze pracować. Natomiast w tej kolejce fajnie to wszystko wyglądało i bardzo pozytywnie odbieram ten mecz – ocenił spotkanie trener Ścibora.

8. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2:
MUKS Pelikan-2007 Łowicz – MKS Unia Skierniewice 15:0 (7:0); br.: Karol Cywiński 4 (5, 7, 37 i 41), Rafał Ugarenko (9), Dominik Nowak (22), Maciej Kępka 2 (23 i 57), Alan Masłowski 2 (25 i 59), Wojciech Reske (28), Wiktor Wesołowski (36), Aleksander Kozłowski 2 (39 i 52) i Antoni Wolski (49).
Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński – Antoni Wolski, Rafał Ugarenko, Kamil Kostrzewski – Wiktor Wesołowski, Tomasz Zrazek, Kamil Firak – Aleksander Kozłowski, Karol Cywiński. Na zmianę wchodzili: Mikołaj Majewski, Wojciech Reske, Maciej Kępka, Dominik Nowak, Adrian Kret i Alan Masłowski.

GKS Olimpia Chąśno – UKS AP Champions Łowicz 2:9 (0:6); br.: Jakub Świdrowski (41) i Szymon Koza (56) – Kacper Tomaszkiewicz 5 (16, 17, 20, 28 i 58), Bartosz Lus 2 (29 i 30), Michał Pawlina (48) i Maksymilian Mularski (50)
AP: Kacper Ceroń – Oliwier Pietrzak, Maksymilian Mularski, Jakub Barański, Wojciech Szczółko – Adrian Kołodziejczyk, Bartosz Lus, Michał Pawlina – Kacper Tomaszkiewicz. Na zmiany wchodzili: Julia Antoniak, Jan Burzykowski i Mateusz Wójcik.

SKS Astra Zduny – LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów 4:0
GKS Bedlno – MLKS Widok Skierniewice 0:5
Zaległy mecz 7. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2:
GKS Olimpia Chąśno MKS Unia Skierniewice 7:2

1. MLKS Widok Skierniewice (1) 8 22 83-1
1. MUKS Pelikan-2007 Łowicz (2) 8 22 81-4
3. UKS AP Champions Łowicz (4) 8 16 45-17
4. GKS Bedlno (3) 8 13 42-21
5. SKS Astra Zduny (5) 7   9 31-52
6. GKS Olimpia Chąśno (6) 8   6 17-40
7. MKS Unia Skierniewice (7) 7   3   8-75
8. LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (8) 8   0   2-99


9. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2 (2018.10.06-08):
UKS AP Champions Łowicz – MUKS Pelikan-2007 Łowicz (n, godz. 11.00)
GKS Olimpia Chąśno – SKS Astra Zduny (s, godz. 9.00)
MKS Unia Skierniewice – GKS Bedlno (n, godz. 9.30)
MLKS Widok Skierniewice – LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (n, godz. 15.00)

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Konrad Ścibor.

 

Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Michał Adamczyk.

Komentowanie nie jest możliwe.