Żadnego problemu z operowaniem piłką na boisku nie mieli podopieczni trenera Przemysława Plichty, co potwierdza zdecydowane zwycięstwo, które odnieśli w meczu 2. kolejki II ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2. W niedzielę, 14 kwietnia 2019 roku, MUKS Pelikan-2007 II Łowicz pokonał GKS Olimpia Chąśno 7:1 (3:1).

Dobry kierunek działań, o którym mówił po meczu z Olimpią Jeżów trener Przemysław Plichta, okazał się trafną oceną swojego zespołu, jak się okazuje. W pierwszym meczu biało-zieloni przegrali 0:1, a już w następnej kolejce zasypali rywala gradem bramek. I nawet jeżeli Olimpia nie należy do najsilniejszych przeciwników, to osiągnięty wynik z pewnością jest godny uznania.

Od początku łowiczanie kontrolowali spotkanie i sukcesywnie powiększali swoją przewagę, jeżeli chodzi o liczbę zdobywanych bramek. Wprawdzie w pierwszej połowie dali się zaskoczyć i stracili jedną bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sami trzykrotnie wykorzystali swoją szansę, a po przerwie jeszcze cztery razy umieścili piłkę w siatce Olimpii Chąśno, choć sznse były na wyższy wynik, na przykład ze względu na niewykorzystany rzut karny. Zdecydowanym, niekoronowanym królem strzelców niedzielnego spotkania był Karol Cywiński, który aż sześć razy oddał celny strzał, zaś autorem jednego z goli, zdobytych w pierwszej części meczu, był także Alan Masłowski.

– Przeważaliśmy w pierwszej połowie, niemal nie schodziliśmy z połowy boiska naszego rywala. Bramkę straciliśmy w sytuacji “jeden na jeden” z naszym bramkarzem. Nasz obrońca biegł ramię w ramię z napastnikiem Olimpii, ale nie udało mu się odpowiednio zareagować. Chłopaki z drużyny zespołowymi akcjami wyprowadzili zespół na 3:1. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Cały czas utrzymywaliśmy się przy piłce i Karol Cywiński niektóre sytuacje wykańczał sam, strzelając sześć bramek. Szkoda trochę niewykorzystanego rzutu karnego, ale zaraz po nim Cywiński nadrobił. Mój zespół  z pewnością dużo zyskuje, że gra z chłopakami z pierwszej grupy A  i w kolejnych meczach powinniśmy wypadać lepiej pod względem zgrania – opowiedział trener Plichta.

Po drugiej kolejce spotkań Pelikan-2007 Łowicz zajmuje miejsce 3. w tabeli rozgrywek ligowych, na które wspiął się z pozycji siódmej.

2. kolejka II ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2:
MUKS Pelikan-2007 II Łowicz GKS Olimpia Chąśno 7:1 (3:1); br.: Karol Cywiński 6 (27, 28, 37, 40, 51 i 65) i Alan Masłowski (29) – Jakub Świdrowski (20).
Pelikan-2007: Kacper Florczak – Dawid Wawrzyńczak, Tomasz Zrazek, Wojciech Jabłoński – Mikołaj Majewski, Karol Cywiński, Szymon Pilichowski – Maciej Kępka, Alan Masłowski. Na zmiany wchodzili: Mikołaj Łukasik, Tymoteusz Dudek, Vladyslav Symonenko, Jakub Plichta i Maciej Pytkowski.

SKS Astra Zduny – LZS Muskador Wola Pękoszewska 9:1
LZS Macovia Maków – GLKS Olimpia Jeżów 3:1
LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów – GLZS Pogoń Godzianów 0:13
Pauza: LUKS Sadkowice.

1. SKS Astra Zduny (1) 2 6 20-1
2. GLZS Pogoń Godzianów (7) 2 3 14-3
3. MUKS Pelikan-2007 II Łowicz (7) 2 3 8-4