Gracze trenera Dawida Suta z Pelikana-2008 Łowicz rozegrali dwa mecze sparingowe po zakończonych rozgrywkach ligowych. Łowiczanie dwukrotnie mierzyli się z rok starszymi rywalami grając z drugim zespołem Widoku Skierniewice oraz kolegami z Pelikana z rocznika 2007.

Fot.: Dawid Sut.

W pierwszym meczu rozegranym przeciwko Widokowi II łowiczanie nie dali szans rywalom, wygrywając 5:1.

– Pelikan 2008 od początku przejął inicjatywę w mecz i pokazał się na tle silniejszych rywali z dobrej strony, pewnie grając w ofensywie. Zagraliśmy bardzo dobrze. Nie przestraszyliśmy się silniejszych rywali i konstruowaliśmy akcję w dużej mierze tak jak chcieliśmy. Udało się strzelić pięć goli, szkoda straconego gola po kontrataku bo mogliśmy zachować więcej koncentracji – ocenił trener Sut.

W kolejnym meczu przeciwko drużynie trenera Michała Adamczyka z rocznika 2007 młodsi koledzy objęli prowadzenie po golu Filipa Domińczaka, ale ostatecznie starsi koledzy cieszyli się z wygranej po trafieniach Karola Cywińskiego i Juliana Urbańskiego.

– Był to jeden z najlepszych meczów mojej drużyny odkąd ją prowadzę. Bardzo dobrze czuliśmy się w rozegraniu piłki, w zorganizowany sposób zakładaliśmy pressing i przede wszystkim potrafiliśmy długo utrzymywać się przy piłce. Poziom zaangażowania był również na wysokim poziomie i mimo porażki mogłem pochwalić wszystkich za to spotkanie. W zespole jest spora rywalizacja i mam nadzieję, że kolejni gracze z pierwszej grupy treningowej, czy drugiej dadzą sygnał i dostaną swoje szanse – dodał trener Sut.

Mecze sparingowe:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – MLKS Widok-2007 II Skierniewice 5:1; br.: Antoni Haczykowski 2, Paweł Płacheta, Bartosz Lus i Patryk Banaszczak.
Pelikan-2008: Kacper Pisarek – Witold Matusiak, Przemysław Garstka, Mateusz Wojda, Patryk Banaszczak – Eryk Zabost, Antoni Haczykowski, Paweł Płacheta – Domińczak. Na zmiany wchodzili: Bartosz Lus, Filip Miazek i Szymon Dubiel.

MUKS Pelikan-2007 Łowicz – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 2:1 (1:1); br.: Karol Cywiński i Julian Urbański – Filip Domińczak.
Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński – Dominik Nowak, Rafał Ugarenko, Tomasz Zrazek – Alan Masłowski, Antoni Wolski, Szymon Pilichowski – Karol Cywiński, Julian Urbański. Na zmianę wchodzili: Wojciech Reske – Tomasz Kochanek, Kamil Kostrzewski i Krystian Kapusta.
Pelikan-2008: Kacper Pisarek – Witold Matusiak, Przemysław Garstka, Mateusz Wojda, Patryk Banaszczak – Eryk Zabost, Antoni Haczykowski, Paweł Płacheta – Domińczak. Na zmiany wchodzili:  Bartosz Lus, Filip Miazek, Szymon Dubiel i Artur Boryna.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.