Podopieczni trenera Damiana Kozieł z drużyny MUKS Pelikan II Łowicz z rocznika 2008 udanie zakończyli rozgrywki ligowe młodzików młodszych D2. Łowiczanie pokonali w zaległym meczu 1. kolejki Sierakowiankę Sierakowice 4:1 (2:0).

W spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu od pierwszych minut zarysowała się przewaga Pelikana, który zepchnął rywali do obrony. Efektem dobrej gry „biało-zielonych” były trafienia zapisane na koncie Dawida Wróbla, Szymona Lebiody, Dawida Zajaczkowskiego i Adama Wojnarowicza. Co ciekawe ten ostatni rozpoczynał mecz jako bramkarz, a w drugiej połowie już jako zawodnik „z pola” zaskoczył bramkarza gości skutecznym i celnym uderzeniem do siatki.

– Praktycznie cały mecz gra toczyła się na połowie rywala. Zawodnicy włożyli naprawdę dużo wysiłku i zaangażowania, aby wygrać ten mecz. Co najbardziej cieszy to realizacja założeń taktycznych, które trenujemy podczas treningów – ocenił trener Kozieł.

Pelikan II zajął drugie miejsce w ligowej tabeli.

Zaległy mecz 1. kolejki skierniewickiej j ligi okręgowej młodzików młodszych D2:
MUKS Pelikan-2008 II Łowicz – GLKS Sierakowianka Sierakowice 4:1 (2:0); br.: Dawid Wróbel (6), Szymon Lebioda (8), Dawid Zajączkowski (38) i Adam Wojnarowicz (59) – Kamil Majchrowski (58).
Pelikan-2008 II: Adam Wojnarowicz – Jakub Bryk, Tymoteusz Wawrzyński, Paweł Fabiszewski, Piotr Sobieski – Jakub Wiesiołek, Dawid Zajączkowski, Szymon Lebioda – Dawid Wróbel. Na zmiany wchodzili: Kamil Dróżdż, Michalina Żakowska i Igor Piorun.

1. MGKS Białka Biała Rawska (1) 8 18 32-17
2. MUKS Pelikan-2008 II Łowicz (2) 8 16 44-23
3. RKS Mazovia II Rawa Mazowiecka (3) 8 12 23-28
4. GLKS Sierakowianka Sierakowice (4) 8   7 20-31
5. LUKS Juvenia Wysokienice (5) 8   6 19-39