We wtorek, 10 września 2019 roku, podopieczni trenera Dawida Suta mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie, biorąc udział w cyklicznym turnieju organizowanym przez Fundację Ekstraklasy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, a w tym roku również ŁKS. 

Fot.: Dawid Sut.

Turniej odbywał się w Ośrodku Treningowym Minerska w Łodzi i zainaugurował tegoroczną edycję projektu „Ekstra Talent”. Wzięło w nim udział trzynaście drużyn U12 reprezentujących kluby: Pelikana Łowicz, Pilicy Tomaszów Mazowiecki, Pogoni Zduńska Wola, PSV Łódź, RAP Radomsko, UKS SMS Łódź, Warty Sieradz, Widzewa oraz Akademii ŁKS będących gospodarzami imprezy. Młodzi piłkarze, oprócz rozgrywek, przeszli specjalistyczne testy sprawnościowe, a dodatkową atrakcją turnieju był otwarty trening pierwszej drużyny ŁKS, czyli beniaminka ekstraklasy. 

W rywalizacji najlepszą okazała się drużyna Widzewa, która w finale pokonała rzutami karnymi  PSV Łódź. Zawodnikom Pelikana nie udało się dotrzeć do finału. Po trzech emocjonujących meczach z:  UKS SMS Łódź, Widzew III Łódź SA oraz ŁKS I Łódź SA, zakończyli zmagania na boisku, przegrywając w ćwierćfinale z Widzewem I Łódź SA, prezentując się z bardzo dobrej strony.

– Bardzo fajny turniej, gdzie chłopcy indywidualnie brali udział w testach (beep test, 10×5 metrów i zwis na drążku) oraz mieli możliwość gry z najlepszymi zespołami w województwie łódzkim. W grupie zagraliśmy bardzo dobre trzy mecze, gdzie zremisowaliśmy dwukrotnie i raz wygraliśmy. Szczególnie szkoda meczu z UKS SMS Łódź, w którym zdecydowanie dominowaliśmy, a tylko zremisowaliśmy. Z kolei w meczu z łódzkim Widzewem III, czy też ŁKS gra stała na bardzo dobrym poziomie i osiągnęliśmy wygraną i remis, strzelając obu dobrym rywalom sześć goli. W ćwierćfinale zagraliśmy najsłabiej i zasłużenie przegraliśmy z Widzewem I 1:3. Pokazaliśmy się na pewno z bardzo dobrej strony w naszym województwie i cieszę się, że wzięliśmy udział w tym ciekawym turnieju – podsumował trener Sut.

Grupa A:
UKS SMS Łódź – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 1:1; br.: Paweł Płacheta.
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – Widzew III Łódź SA 4:0; br.: Paweł Płacheta 2, Bartosz Lus i Szymon Dubiel.
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – ŁKS I Łódź SA 2:2; br.: Witold Matusiak i Eryk Zabost.
Mecz ćwierćfinałowy:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – Widzew I Łódź SA 1:3; br.: Patryk Banaszczak.

Pelikan-2008: Kacper Pisarek – Szymon Gawlik, Mateusz Wojda – Patryk Banaszczak, Paweł Płacheta, Eryk Zabost – Witold Matusiak oraz Antoni Haczykowski, Bartosz Lus, Szymon Dubiel i Filip Domińczak.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.