Mimo nie najlepszej wyniku, patrząc na poprzednie spotkania, MUKS Pelikan-2008 Łowicz zachowuje komplet punktów po zaległym meczu 1. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików młodszych D2. Podopieczni trenera Dawida Suta wygrali w czwartek, 12 września 2019 roku, z Unią Skierniewice Sp. zoo 2:0 (2:0).

Fot.: Dawid Sut.

Gra biało-zielonych nie była najskuteczniejszą, ale nowy model gry zaproponowany przez trenera nie należał do najłatwiejszych i mogło to mieć wpływ na wynik końcowy spotkania. Mimo to łowiczanie nie pozwolili Unii zbliżyć się na tyle blisko do swojej bramki, aby mogli zdobyć gola. Dominacja Pelikana na boisku była widoczna, choć nie przełożyła się na wysokie zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się Witold Matusiak  i Antoni Haczykowski.

Po czterech kolejkach biało-zieloni pozostają na miejscu drugim w tabeli wyników, za Widokiem Skierniewice, zachowując komplet punktów.

– Zagraliśmy nieco inaczej, w kadrze meczowej znalazło się 17 zawodników i wystawiłem dwie „ósemki” do gry w polu. Mieliśmy bardzo dobre momenty w meczu, ale również daliśmy się kilka razy skontrować, gdzie słabo przechodziliśmy z ataku do obrony. W całym meczu obie drużyny prezentowały odmienny styl gry. My próbowaliśmy budować akcje i otwierać grę za każdym razem i kilka razy świetnie to wyglądało, szczególnie jeśli chodzi o grę w środkowej strefie boiska. Staraliśmy się grać kreatywnie na małej przestrzeni, zaś rywal szukał szans w dalekich zagraniach na wyróżniającego się w zespole rywali Marcela Winciorka i praktycznie nie podejmował ryzyka i nie rozgrywał piłki. Zagraliśmy chyba najsłabszy mecz, w którym i tak zdecydowanie dominowaliśmy w grze. Strzeliliśmy tylko dwa gole. Na plus, że jeden po kapitalnej akcji, takiej które chce oglądać jako trener częściej, bo ręce same składają się do oklasków. Drugą również po pięknym strzale Antka Haczykowskiego z dystansu. Widać, że ten zespół ma potencjał, ale musimy pracować nad wieloma elementami gry. Cieszę się, że podejmujemy trudny do wykonywania model gry i chcemy dominować – podsumował trener Sut.

Zaległy mecz 1. kolejki skierniewickiej  ligi okręgowej młodzików młodszych D2:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – Unia Skierniewice Sp. zoo 2:0 (2:0); br.: Witold Matusiak (2) i Antoni Haczykowski (27).
Pelikan-2008: Kacper Pisarek – Filip Miazek, Przemysław Garstka, Filip Domińczak, Patryk Banaszczak – Eryk Zabost, Paweł Płacheta, Antoni Haczykowski – Witold Matusiak. Na zmiany wchodzili: Szymon Gawlik, Szymon Kucharek, Fabian Skowroński, Szymon Dubiel – Szymon Lebioda, Mateusz Wojda, Artur Boryna – Bartosz Lus.

1. MLKS Widok Skierniewice (1) 4 12 32-4
2. MUKS Pelikan-2008 Łowicz (2) 4 12 23-0
3. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (3) 4   6 15-9
4. Unia Skierniewice Sp. zoo (5) 5   6 10-18
5. KS Jutrzenka Drzewce (4) 4   6 12-12
6. LKS Orlęta Cielądz (6) 4   3 11-27
7. GLKS Laktoza Łyszkowice (7) 5   0 5-38


6. kolejka skierniewickiej  ligi okręgowej młodzików młodszych D2 (2019.09.14-15):
MUKS Pelikan-2008 ŁowiczKS Jutrzenka Drzewce (2019.09.26, cz, godz. 18.45)
LKS Orlęta Cielądz MLKS Widok Skierniewice (s, godz. 10.00)
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – GLKS Laktoza Łyszkowice (n, godz. 10.00)
Pauza: Unia Skierniewice Sp. zoo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.