Podopieczni trenera Dawida Suta zakończyli sukcesem start w 20. Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – rocznika 2008. W niedzielę, 1 grudnia 2019 roku, w finałowym meczu Pelikan-2008 Łowicz wygrał 1:0 z drużyną RAP Radomsko, za co w nagrodę weźmie udział w turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniewa Bońka, który odbędzie się w połowie lutego 2020 w Warszawie.

Fot.: ŁZPN.

Po wygranej w eliminacyjnym turnieju w Skierniewicach, Pelikan okazał się najlepszą drużyną w gronie ośmiu zespołów w Łodzi. Łowiczanie  rozpoczęli od rywalizacji w grupie B, w której zajęli drugie miejsce. Po zwycięstwie 1:0 z Wartą Sieradz, Pelikan zremisował 1:1 z UKS SMS Łódź, a następnie 0:0 z RAP Radomsko. Następnym etapem były  mecze półfinałowe, do których awansowali zarówno biało-zieloni, jak i Radomsko. Po bezbramkowym remisie z ŁKS Łódź nastąpiły rzuty karne, ale tym razem łowiczanie okazali się skuteczniejsi, również dzięki świetnej dyspozycji bramkarza Kacpra Pisarka. W wielkim finale Pelikan ponownie spotkał się z RAP Radomsko. To spotkanie należało jednak do biało-zielonych, którzy pokonali rywala 1:0 i zgarnęli główną nagrodę w turnieju, a bramkarz dodatkowo odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. 

– Z pewnością to olbrzymi sukces. Udało nam się okazać najlepszym zespołem w województwie łódzkim Graliśmy przeciwko naprawdę mocnym zespołom, które były najlepsze w swoich okręgach. Bardzo dobrze wyglądaliśmy w obronie i myślę, że to był klucz do sukcesu. Zagraliśmy w turnieju bez chorego Pawła Płachety, który w turnieju eliminacyjnym został wybrany najlepszym zawodnikiem dlatego nasza jakość w ofensywie była mniejsza, ale nawet bez niego daliśmy radę. Staraliśmy się za każdym razem otwierać grę, ale brakowało nam dynamiki w ofensywie, stąd mało strzelonych goli. Z drugiej strony straciliśmy jednego gola z UKS SMS po rzucie rożnym. Z gry nie straciliśmy gola przez 85 minut rywalizacji, a to o czymś świadczy. Muszę bardzo pochwalić wszystkich chłopców za ten występ jak również innych którzy są w zespole bo rywalizacja na treningach potrafiła podnieść umiejętności indywidualne poszczególnych graczy. Fantastyczną nagroda dla nas jest promocja do turnieju głównego czyli Pucharu Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Jesteśmy w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce i zagramy w Warszawie w kapitalnym turnieju w połowie lutego. To pewnego rodzaju też nagroda za naszą pracę w tym roczniku. Jeszcze niedawno bo dwa lata temu przegraliśmy z Mazovią Rawa Mazowiecka w lidze 2:19. Pojawiali się z czasem nowi zawodnicy, którzy motywowali innych i rywalizacja w zespole była z każdym miesiącem coraz większa. Nie ukrywam, że po tym turnieju jestem dumny z tej drużyny. Długo i ciężko pracowaliśmy na taki sukces. Idziemy dalej i z pewnością nie będziemy się fascynować przez kolejne dni tym turniejem, a dalej ciężko trenować  – ocenił trener Sut. 

XX Halowy Turniej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – rocznik 2008:
Grupa A:
UKS SMS Łódź – RAP Radomsko 0:2
KS Warta Sieradz – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 0:1; br.: Antoni Haczykowski.
UKS SMS Łódź – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 1:1, w rzutach karnych 0:2; br.: Eryk Zabost.
RAP Radomsko – KS Warta Sieradz 3:0
UKS SMS Łódź – KS Warta Sieradz 1:2
RAP Radomsko – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 0:0, w rzutach karnych 0:1.
Grupa 2:
ŁKS Łódź – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 2:0
KS Talent Burzenin – Unia Skierniewice Sp. zoo 0:2
ŁKS Łódź – Unia Skierniewice Sp. zoo 7:1
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – KS Talent Burzenin 4:1
ŁKS Łódź – KS Talent Burzenin 5:0
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – Unia Skierniewice Sp. zoo 1:1, w rzutach karnych 2:1.
Mecze półfinałowe:
ŁKS Łódź – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 0:0, w rzutach karnych 1:3.
RAP Radomsko – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 2:0
Mecz o 1. miejsce:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – RAP Radomsko 1:0

1. MUKS Pelikan-2008 Łowicz 5 9 3-1
2. RAP Radomsko 5 10 8-1
3. ŁKS Łódź 4 10 14-1
    RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 4   4 5-4
5. Unia Skierniewice Sp. zoo 3   4 4-8
    KS Warta Sieradz 3   3 2-5
7. UKS SMS Łódź 3   1 2-5
    KS Talent Burzenin 3   0 1-11

 
MUKS Pelikan-2008 Łowicz: Kacper Pisarek – Eryk Zabost, Mateusz Wojda, Patryk Banaszczak, Witold Matusiak, Szymon Dubiel  i Antoni Haczykowski – trenerem jest Dawid Sut.

Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.
Fot.: ŁZPN.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.