Pełną pulę punktów wynieśli z meczu 4. kolejki łódzkiej ligi okręgowej orlików E1 podopieczni trenera Macieja Grzegorego. W sobotnim spotkaniu rozegranym na wyjeździe MUKS Pelikan-2009 Łowicz wygrał z UKS SMS Łódź 8:4 (2:2).

Po nie najlepszej pierwszej połowie spotkania, zakończonej wynikiem 2:2, biało-zieloni odzyskali “moc” w drugiej odsłonie i zdołali pokonać gospodarzy. Bramki padały z jednej i drugiej strony, ale większą skutecznością wykazali się gracze Pelikana. W spotkaniu dwukrotnie padły hat-tricki, autorstwa Fabiana Chlebnego i Franciszka Uczciwka. Dodatkowo gole strzelili jeszcze Maciej Majchrzak i Kryspin Jagiełło.

– O naszym zwycięstwie zaważyła świetna końcówka. Bardzo słabo rozpoczęliśmy spotkanie, chłopcy wyszli bez wiary w swoje umiejętności. Szybko pozbywaliśmy się piłki i daliśmy rozwinąć skrzydła rywalowi, ale dobrze spisywał się Jasiek Uczciwek. Wszystko zmieniło się po przerwie. W drugiej części gry absolutnie zdominowaliśmy rywala. Chłopcy uwierzyli we własne umiejętności, dużo ryzykowali, grali odważnie i to przyniosło sukces – ocenił trener Grzegory.

4. kolejka łódzkiej ligi okręgowej orlików E1:
UKS SMS Łódź MUKS Pelikan-2009 Łowicz 4:8 (2:2); br.: Fabian Chlebny 3 (10, 43 i 53), Franciszek Uczciwek 3 (23, 59 i 60), Maciej Majchrzak (36) i Kryspin Jagiełło (57).
Pelikan-2009 I: Jan Uczciwek – Fabian Chlebny, Adrian Koper – Gabriel Majcher, Kryspin Jagiełło, Antoni Bąba – Franciszek Uczciwek. Na zmiany wchodzili: Jakub Dudziński, Maciej Majchrzak i Wojciech Żyto.

Łódzka AF Łódź MKS Zduńska Wola 9:4
MLKS Widok Skierniewice KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 3:4
SAP Andrespolia Wiśniowa Góra KS PSV Łódź 4:9
ŁKS Łódź – MGUKS Pogoń Zduńska Wola przełożono na 2019.10.10 (cz) na godz. 18.30.

1. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki (2) 4 12 34-9
2. MLKS Widok Skierniewice (1) 4   9 55-9
3. MGUKS Pogoń Zduńska Wola (3) 3   6 14-12
4. MUKS Pelikan-2009 Łowicz (8) 4   6 29-35