Ostatni sparing mają za sobą podopieczni trenera Piotra Gawlika. W sobotę, 5 sierpnia 2017 roku, Pelikan II Łowicz pokonał Zjednoczonych Stryków 2:0 (0:0), a w najbliższą niedzielę zmierzy się w pierwszym meczu ligowym z Borutą Zgierz.

Pierwsza połowa spotkania wyglądała jeszcze na w miarę wyrównaną, gdyż nie padła w niej żadna bramka. Dopiero w drugiej odsłonie Pelikan przejął zdecydowaną kontrolę nad meczem, zaczynając od bramki w 48. minucie gry. Jej zdobywcą był Michał Świdrowski. Kolejny skuteczny atak został przeprowadzony dziesięć minut później, a skuteczny strzał oddał Emmanuel Traore. Dalsze minuty gry przebiegały już bez większych emocji i nie przyniosły zmiany wyniku, choć okazje się pojawiały.

Sparingi:
KS Pelikan II Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków 2:0 (0:0); br.: Michał Świdrowski (48) i Emmanuel Traore (58).
Pelikan II: Patryk Orzeł (65 Oktawian Zimny) – Piotr Gawlik, Damian Janik, Przemysław Wilk (46 Damian Górowski) – Roman Periżhok (80 Patryk Nasalski), Patryk Nasalski (60 Dorian Nasalski) – Tomasz Dąbrowski (60 Patryk Sekuła), Kacper Rześny (60 Bartłomiej Tkacz), Piotr Tkacz (46 Szymon Panek) – Michał Świdrowski (60 Maciej Balik), Emmanuel Traore (60 Anton Hartman).