Zespół trenera Mykoli Dremliuka pojechał walczyć z Bronią Radom o zwycięstwo i tak się stało. Łowiczanie mają kolejne trzy punkty. W niedzielę, 12 maja 2019 roku, KS Pelikan Łowicz wygrał w meczu 26. kolejki III ligi, pokonując gospodarzy 4:1 (1:0).

Zgodnie z zapowiedzią, Pelikan wrócił z Radomia w roli zwycięzcy, świetnie odrabiając lekcję na boisku. Po wyrównanym początku spotkania, jako pierwsi do głosu doszli łowiczanie, zdobywając bramkę w 24. minucie, po akcji przeprowadzonej z prawej strony, którą napędził Michał Wrzesiński. Po dośrodkowaniu poszedł za ciosem i skończył ją pięknym strzałem w okienko bramki. Groźnie zrobiło się już w 30. minucie i niewiele brakowało, aby Broń wyrównała, ale strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Adama Imieli, poszedł nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy mecz kontrolowali biało-zieloni, ale nie udało się zamknąć żadnej akcji skutecznym strzałem.

Trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę meczu celnym strzałem, po rzucie wolnym, gospodarze doprowadzili do remisu 1:1, ale to nie podcięło skrzydeł Ptakom. Było wręcz odwrotnie – łowiczanie dostali wiatru w żagle i jeszcze trzykrotnie odpowiedzieli bramkami. Drugiego gola łowiczanie zdobyli po rzucie rożnym, którego wykonawcą był Krystian Stolarczyk. Piłkę przejął Damian Szczepański i umieścił ją w bramce Broni, wyprowadzając Pelikan ponownie na prowadzenie. W 81. minucie gospodarze próbowali zaatakować, ale popełnili błąd, który wykorzystali łowiczanie. Po rzucie rożnym, w asyście Michała Żółtowskiego trzecią bramkę zdobył Piotr Piekarski. Ostatni gol padł po ładnej akcji wyprowadzającej piłkę prawą stroną boiska i  szybkim dośrodkowaniu. Piłkę przejął Damian Kozioł i oddał strzał, którego nie zdołał obronić golkiper Broni. Sytuacji do podwyższenia wyniku dla Pelikana było jeszcze kilka, między innymi dwie okazje miał Sebastian Czapa, przed szansą stanął również Robert Kowalczyk, ale nie udało się ich wykorzystać. Mimo to wynik jak najbardziej zadowala kibiców, którzy nie kryli swojej radości.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Wprawdzie pojawiło się trochę niedokładności, bo za bardzo chcieliśmy, ale wykorzystaliśmy później prawie wszystkie swoje sytuacje i cieszymy się ze zwycięstwa, i szykujemy się na Polonię – powiedział po meczu trener Dremliuk.

26. kolejka III ligi – grupa I:
RKP Broń 1926 Radom  KS Pelikan Łowicz 1:4 (0:1); br.: Przemysław Śliwiński (48) – Michał Wrzesiński (24), Damian Szczepański (69), Piotr Piekarski (81) i Damian Kozieł (89).
Pelikan: Patryk Orzeł – Kacper Kaczorowski, Piotr Piekarski, Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski – Krystian Mycka (70 Maciej Kaczorowski), Krystian Stolarczyk (83 Michał Fabijański) – Michał Wrzesiński, Sebastian Czapa, Michał Adamczyk (88 Damian Kozieł) – Robert Kowalczyk (67 Damian Szczepański).
Sędziował: Tomasz Lewandowski (Tomaszów Mazowiecki). Żółte kartki: Emil Możdżonek i Patryk Czarnota – Broń oraz Michał Adamczyk (2) i Piotr Piekarski (1) – obaj Pelikan.

KS Ursus Warszawa – ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0); br.: Patryk Kamiński (21) i Tomasz Wojcinowicz (76).
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:); br.: Kamil Szymczak  (75 karny) i Kacper Przedbora (88) – Rafał Maciejewski (85).
Unia Skierniewice Sp. zoo – MLKS Znicz Biała Piska 1:0 (0:0); br.: Konrad Niedzielski (90+4).
TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki – OKS Sokół Ostróda 4:0 (2:0); br.: Dominik Pecyna 2 (37 i 82), Dawid Cempa (38) i Jakub Rozwandowicz (73).
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – ZKS Olimpia Zambrów 2:3 (2:1); br.: Paweł Brokowski (20 karny) i Jakub Tecław (41) – Kamil Zalewski 2 (16 i 60) i Łukasz Grzybowski (77 karny).
MLKS Victoria Sulejówek – MKS Mazur Ełk 1:2 (1:1); br.: Rafał Parobczyk (8) – Rafał Kalinowski (21) i Bartosz Gużewski (66).
Legia II Warszawa SA – MKS Kaczkan Huragan Morąg 1:0 (0:0); br.: Maciej Rosołek (59).
KS Legionovia KZB Legionowo Polonia Warszawa SA 1:0 (1:0); br.: Karol Podliński (37).

1. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (1) 26 57 42-21
2. KS Legionovia KZB Legionowo (2) 26 55 60-27
3. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (3) 26 50 43-30
4. Unia Skierniewice Sp. zoo (4) 26 49 37-19
5. Legia II Warszawa SA (6) 25 46 44-28
6. OKS Sokół Ostróda (5) 26 46 42-35
7. Polonia Warszawa SA (7) 25 39 41-30
8. MLKS Znicz Biała Piska (8) 26 38 39-40