Sukcesem zakończył Pelikan Łowicz mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rozegrane w środę, 8 maja 2019 roku, spotkanie wyjazdowe z KS Warta Sieradz, zespół trenera Mykoli Dremliuka wygrał 3:1 (2:0).

Łowiczanie zaprezentowali się bardzo dobrze, zasłużenie odnosząc zwycięstwo w meczu z Wartą Sieradz. Nie znaczy to oczywiście, że gospodarze odpuścili i dali się łatwo pokonać, wręcz przeciwnie mieli również sporo okazji do zdobycia bramki, ale doskonała postawa Mateusza Wlazłowskiego uchroniła biało-zielonych kilka razy od straty bramki. Do przerwy Pelikan zdołał dwukrotnie przeprowadzić atak zakończony bramką. W 17. minucie celny strzał oddał Michał Wrzesiński, zaś w 44. minucie wynik podwyższył Michał Żółtowski.

W drugiej połowie Warta bardzo szybko odpowiedziała, zdobywając bramkę minutę po gwizdku rozpoczynającym grę. Na więcej Ptaki już nie pozwolili, choć mogło być groźnie, gdyż przez ostatnie dziesięć minut grali w osłabieniu. Z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko Piotr Piekarski. Zanim jednak to nastąpiło Maciej Kaczorowski podwyższył prowadzenie Pelikana na 3:1. Końcówka gry w dziesiątkę spowodowała, że  Warta uzyskała optyczna przewagę, ale nie potrafiła tej sytuacji przekuć w swój sukces i mecz zakończył się dwubramkowym prowadzeniem biało-zielonych.

– Dobrze, że wygraliśmy. Dobrze, że nie było dogrywki i skończyliśmy ten mecz w doliczonym czasie tak, jak sobie zakładaliśmy. Przyjechaliśmy tutaj wygrać, traktowaliśmy ten mecz poważnie i wygraliśmy. Zrobiliśmy swoje i teraz szykujemy się na Broń. Mamy teraz ciężki okres, gdyż co trzy dni  gramy mecz, ale dla piłkarza to chyba najlepsze rozwiązanie – nie muszą trenować, tylko grać, czyli to, co najbardziej lubią. Teraz myślimy już o niedzielnym spotkaniu z Bronią Radom, żeby pojechać i zdobyć trzy punkty – powiedział po meczu trener Dremliuk.

Mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim:
KS Warta Sieradz – KS Pelikan Łowicz 1:3 (0:2); br.: Michał Kacela (46) – Michał Wrzesiński (17), Michał Żółtowski (44) i Maciej Kaczorowski (62).
Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Damian Kozieł, Piotr Piekarski, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski – Kacper Kaczorowski, Michał Adamczyk – Maciej Kaczorowski, Sebastian Czapa (77 Jakub Bylewski), Michał Wrzesiński (68 Krystian Mycka) – Damian Szczepański (87 Krystian Kruk).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Piotr Bartłoszewski (1) – Warta oraz Michał Adamczyk (1) i Piotr Piekarski (1 i 2) – obaj Pelikan. Czerwona kartka: Piotr Piekarski (druga żółta), 80 minuta.

TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:0); br.: Bartłomiej Maćczak (7) – Piotr Kornacki (64 karny) i Bartosz Snopczyński (90).
ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice Sp. zoo 2:4 (2:1); br.: Michał Karlikowski 2 (2 i 31) – Maciej Nalej 2 (26 i 69), Michał Czaplarski (66) i Konrad Niedzielski (79).
RKS Radomsko – KS Warta Działoszyn 1:3 (0:2); br.: Krystian Kolasa (76) – Paweł Marchewska 2 (33 i 45) i Arkadiusz Porochnicki (51).