Nie udało się drużynie trenera Mykoli Dremliuka zakończyć kolejnego sparingu wygraną. Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej OKS Stomil Olsztyn odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie, pokonując KS Pelikan Łowicz 3:2 (0:1).

Nie taka była nadzieja kibiców Pelikana, ale nie można narzekać na postawę biało-zielonych w tym spotkaniu. Bardzo dobrze radzili sobie na boisku, przeprowadzając wiele ciekawych akcji bramkowych, choć nie wszystkie udało się zakończyć golem. W końcu grali z zespołem z „wyższej półki”, a w pierwszej połowie udało im się wyjść na prowadzenie. W 15. minucie bramkę zdobył Michał Żółtowski, a kilkanaście minut później okazję do strzelenia gola miał Dawid Kieplin, niestety chwila zawahania spowodowała, że nic z tego nie wyszło.

Tuż po przerwie pojawiła się kolejna szansa przed Kieplinem na podwyższenie wyniku, ale i tym razem nie udało się umieścić piłki w bramce. Za to goście dosyć szybko doprowadzili do remisu 1:1, zdobywając bramkę z rzutu wolnego, po uderzeniu zawodnika Stomilu nad murem, na co bramkarz nie miał nic do powiedzenia. W 77. minucie Pelikan podwyższył jednak wynik, za sprawą celnego strzału wykonanego przez Damiana Warchoła, ale już trzy minuty później nastąpił ponowny remis, trochę na życzenie samego Pelikana, który nie zdołał przerwać kontry rywala na środku boiska, co przyniosło ze sobą gola. W końcówce ponownie skuteczniejsi okazali się gracze Stomilu, wykorzystując nadarzającą się okazję do wyjścia na prowadzenie w 84. minucie, a to przełożyło się na przegraną Pelikana.

– Szkoda wyniku, ale było dużo pozytywów. Na tle pierwszoligowego zespołu naprawdę bardzo dobrze wyglądaliśmy pod względem taktycznym. Widać było, że to nasze pierwsze wejście na naturalne boisko, że trenujemy cały czas na sztucznym. To spowodowało, że wystąpiły mikrourazy, na które narzekają i Kieplin i Wawrzyński. Do przerwy prowadziliśmy 1:0, po bardzo ładnej akcji, po rzucie rożnym. Później mieliśmy jeszcze jedną sytuację, ale zawahał się Dawid Kieplin, a mógł strzelić na 2:0. W drugiej połowie, od razu na początku, miał sytuację “sam na sam”, ale bramkarz obronił. Kolejna sytuacja Warchoła po rzucie rożnym, ale piłka poszła nad bramką, także bardzo dobrze to wyglądało. Bardzo fajnie wychodziliśmy spod pressingu, a graliśmy przecież z pierwszoligowym zespołem przypomnę. Pod koniec porobiłem zmiany, ze względu na mikrourazy, bo bałem się, żeby ktoś jeszcze nie nabawił się kontuzji i dałem też możliwość trochę pograć innym zawodnikom. Niestety straciliśmy w końcówce dwie bramki – ocenił trener Dremliuk.

Sparing:
KS Pelikan Łowicz – OKS Stomil Olsztyn 2:3 (1:1); br.: Michał Żółtowski (15) i Damian Warchoł (77) – Maciej Pałaszewski (55), Eric Molloy (80) i Jakub Mosakowski (84).
Pelikan: bramkarz testowany (85 Mikołaj Pietrzak) – Maciej Wyszogrodzki, Grzegorz Wawrzyński (66 Krystian Mycka), Piotr Tkacz (68 Krystian Rutkowski), Michał Żółtowski – Filip Kowalczyk (70 Damian Kozieł), Patryk Pomianowski (70 Jan Sejdak), Piotr Piekarski (70 Bartosz Wojciechowski), Kamil Woźniak (70 Kuba Jóźwiak) – Damian Warchoł, Dawid Kieplin (50 Krystian Kruk).

Sparingi KS Pelikan Łowicz:
2020.02.15 (s), godz.14.00: KS Pelikan Łowicz – UKS Lider Włocławek (IV liga), Łódź, ul. Milionowa
2020.02.22 (s), godz. 11.00: MKS Znicz Pruszków (II liga) – KS Pelikan Łowicz
2020.02.29 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – MKS Jutrzenka Warta (IV liga), Łowicz