Pelikan okazał się lepszym „ptasich” derbach wygrywając z Sokołem Sokółka 4:1, a goście zapewne będą długo pamiętali nieudaną wyprawę nad Bzurę. Nie dość, że doznali wysokiej porażki to do tego kończyli mecz w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został golkiper – Łukasz Trudnos) oraz dwóch piłkarzy doznało kontuzji. Boisko z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu najpierw w pierwszej połowie opuścił Grzegorz Jóźwiak, a w drugiej połowie z kontuzją kolana zakończył swoją grę Przemysław Łapiński (bratanek Tomasza, byłego reprezentanta Polski i gracza łódzkiego Widzewa).

Już w 10. minucie po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Adamczyka silny strzał głową Łukasza Gołki dał gospodarzom prowadzenie. Niestety już w 18. minucie do remisu doprowadził Norbert Toczydłowski. Wydaje się, że źle ustawiony asystent sędziego głównego nie był w tej sytuacji dopatrzyć się ewidentnego spalonego strzelca gola. W swoim składzie Robert Wilk ma jednak Macieja Wyszogrodzkiego, który najpierw w 54. minucie zdobył gola, a w 69. minucie poi faulu na nim sędzia odgwizdał rzut karny i wyrzucił z boiska bramkarza Sokoła. Wynik meczu ustalili w 91. minucie zmiennicy: asystował Konrad Koźmiński, a bramkę zdobył Maxwell Kalu.

Paweł A. Doliński

PELIKAN ŁOWICZ           4 (1)

SOKÓŁ SOKÓŁKA            1 (10)

1:0 – Łukasz Gołka (10), 1:1 – Norbert Toczydłowski (18), 2:1 – Maciej Wyszogrodzki (54), 3:1 – Krzysztof Brodecki (73 karny), 4:1 – Maxwell Kalu (90+1).

Pelikan: Sabela – Gołka, Brodecki, Gawlik, Marcinkiewicz – Wyszogrodzki (80 Kalu), Gamla (76 Koźmiński), Łochowski, Adamczyk – Bryk (67 Domińczak), Kowalczyk (88 Patryk Pomianowski).

Sokół: Trudnos – Jóźwiak (24 Butkiewicz), Naliwajko, Łapiński (58 Andrzejewski), Pracz – Toczydłowski (73 Trochmin), Zalewski, Wojtkielewicz, Mościński, Kopeć – Gołębiewski.

Sędziowali: Jacek Lis jako główny oraz Robert Boruta i Tomasz Mośko (Ruda Śląska). Żółte kartki: Łukasz Gołka (1), Krzysztof Brodecki (3), Maciej Wyszogrodzki (4) i Piotr Gawlik (1) – wszyscy Pelikan oraz Wojciech Zalewski (1), Paweł Naliwajko (2) i Michał Mościński (1) – wszyscy Sokół. Czerwona kartka: Łukasz Trudnos (69) – za faul. Widzów: 800.