Kilkaset kilometrów na rowerze przejechali w ciągu kilkunastu ostatnich dni członkowie szkolnego koła PTTK Pelikaniątka, działającego w Gimnazjum nr 2 w Łowiczu.

14 maja niemalże 30-osobowa grupa pokonała trasę biegnącą od Łowicza do Maurzyc, a potem do Niedźwiady i z powrotem do Łowicza, zdobywając w ten sposób punkty do odznaki „Turysta Przyrodnik”. W Maurzycach młodzi turyści zwiedzili skansen i obejrzeli pierwszy na świecie spawany most wg projektu prof. Stefana Bryły, a w Niedźwiadzie mieli możliwość podjechania pod skrzydła znajdujących się tam wiatraków.

 

Dzień wcześniej, 13 maja, 15 członków klubu wzięło udział w 11. Rajdzie z Okazji Dnia Ziemi do Skierniewic, zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Skierniewicach. Jadąc z Łowicza, m.in przez Puszczę Bolimowską, rowerzyści przejechali tego dnia ponad 60 kilometrów. Około 55 kilometrów padło łupem „Pelikaniatek” 15 maja, podczas rajdu do Kiernozi i Złakowa Kościelnego. Po drodze zobaczyli m.in. klasycystyczny pałac z pierwszej połowy XIX w Kiernozi, a w Złakowie Kościelnym kościół neogotycki z 1901 roku.

(td)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.