Wysokim zwycięstwem zawodniczek Pelikana zakończył się mecz 20. kolejki II ligi kobiet z drużyną Tur MOSIR Bielsk Podlaski rozegrany w niedzielę, 29 maja 2016 roku na Stadionie Miejskim w Łowiczu. Podopieczne trenera Roberta Wilka pokonały rywalki 7:1 (4:0). Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando łowiczanek. Już pierwsza połowa pozwoliła biało-zielonym uzyskać znaczną przewagę kończąc sie wynikiem 4:0, a sytuacji do zdobycia goli było dużo więcej. Pierwsze celne umieszczenie piłki w bramce przeciwniczek stało się za sprawą Marty Kosiorek w 6. minucie gry, a na kolejne nie trzeba było długo czekać – w 14. minucie drugą bramkę zdobyła Karolina Szulc, cztery minuty później ponownie skutecznym strzałem popisała się Kosiorek, a na zakończenie tej części gry czwartego gola zdobyła Szulc.

Przeciwniczki nie miały żadnego pomysłu na grę z Pelikankami i po przerwie obraz gry się nie zmienił – kolejne bramki i kolejne niewykorzystane sytuacje przez gospodynie. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny, który wykonała Agata Pacler podnosząc wynik spotkania na 5:0, a dziesięć minut później Kosiorek po raz kolejny pokonała bramkarkę rywalek. W 80. minucie zawodniczkom Tura udało się przeprowadzić ciekawą akcję, która po rzucie wolnym zakończyła się zdobyciem przez nie jedynego gola. Odpowiedzią łowiczanek była siódma bramka, której wykonawczynią była po raz czwarty Kosiorek w doliczonym czasie gry.

Więcej informacji w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

20. kolejka II ligi kobiet:

Pelikan Łowicz (k)Tur MOSiR Bielsk Podlaski 7:1 (4:0); br.: Marta Kosiorek 4 (6, 18, 64 i 90+3), Karolina Szulc 2 (14 i 40) i Agata Pacler (55 karny) – Dominika Głowacka (80).

Pelikan: Agata Pacler – Lidia Sowińska, Katarzyna Janiec (55 Natalia Masłowska), Marta Tręboszka, Magdalena Pacler – Sylwia Brzezińska, Sylwia Trojanowska, Marta Kosiorek, Natalia Czerbniak (46 Paulina Rosa) – Kamila Czaja, Karolina Szulc.

UKS SMS II Łódź – FK Jantar Ostrołęka 4:1

PKS Piastovia PiastówUMKS Zgierz 2:1

DTS Helios Eko-Sport Białystok – AZS UW Warszawa 1:5