Na odcinku ul. Piaskowej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Tuszewską i ul. Podgrodzie (DK 14) ciągle jeszcze trwa budowa separatorów na sieci kanalizacji deszczowej. Ulica nadal jest wyłączona z ruchu i taki stan będzie trwał co najmniej do końca tego tygodnia, a może dłużej.

Roboty na ul. Piaskowej w Łowiczu
Roboty na ul. Piaskowej w Łowiczu

Powodem opóźnień jest wysoki stan wód i konieczność ciągłego ich wypompowywania. Specjalistyczne pompy pracują całą dobę. – Pod koniec ubiegłego tygodnia firma informowała, że potrzebuje jeszcze co najmniej tydzień, żeby dokończyć roboty. Deszczowa pogoda w tym nie pomaga – dowiedzieliśmy się w Wydziale Spraw Komunalnych łowickiego ratusza.

Oznacza to, że jeszcze przez co najmniej kilka najbliższych dni samochody nie dojadą ul. Piaskową – od strony ul. Mickiewicza i osiedla Bratkowice – do skrzyżowania na krajowej „czternastce”. Nie jest też możliwe też skręcenie w Piaskową z „czternastki”.

Prace tam prowadzone polegają na osadzeniu separatorów w pasie drogowym. Budowla, która ma sięgać blisko 7 m poniżej poziomu jezdni, umożliwi odbieranie z wody płynącej w kolektorze deszczowym zanieczyszczeń stałych, w tym piachu oraz zanieczyszczeń ropopochodnych.

Dzięki separatorom zanieczyszczenia z rejonu osiedla Bratkowice nie dostaną się one do rzeki Uchanki, płynącej wzdłuż DK14, gdzie kanalizacja deszczowa ma swój wylot.

Prace wykonuje spółka Alfa WS z gminy Żarów pod Wrocławiem. Za realizację zlecenia otrzyma z ratusza 491 tys. zł. W skład zamówienia wchodzi też budowa separatorów w ul. Poprzecznej.

6 komentarzy

  1. O tych kilku dniach do zakończenia inwestycji czytałam juz w grudniu, sądząc po tempie pracy nie mam wątpliwości , że potrwa to przynajmniej do wiosny. Niech się miasto określi, kiedy wykonawca zakończy prace, przecież to wynika z umowy. Zarówno wartość inwestycji jak i termin wykonania powinien być wiażacy dla obydwu stron a nie czarowanie nas jakimiś wirtualnymi obietnicami. Strasznie to utrudnia nam mieszkańcom poruszanie się w tym rejonie. .

  2. Tak się czyta się czyta ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane że prace wykonuje firma Alfa a nie ZUK.

  3. Przez większość czasu jak była zamknięta ulica to niewiele się działo. ZUK jak zwykle pracuje wolno: od przerwy śniadaniowej do przerwy śniadaniowej. I kogo obchodzi że mnóstwo ludzi ma problem przejechać??? Mają to gdzieś? Można było te prace wykonać jak było ciepło i sucho ale prace takie się planuje a w ZUKU nie ma kto planować….

  4. żart. pół miasta stoi nie mówiąc o skręcie na górki w lewo kołogodz.16.00 bo oni pożądnie roboty nie mogą wykonać…. warunki były dobre do dnia dzisiejszego…