Pracownicy oświaty rozpoczęli dziś, w piątek 12 kwietnia, piąty dzień strajku. Nie wpłynął on na rozpoczęcie o godz. 9. egzaminu gimnazjalnego, we wszystkich szkołach rozpoczął się on normalnie, w niektórych placówkach strajk został zawieszony, dzieci w przedszkolach przybywa.

Przedszkole nr 10 w Łowiczu.

AKTUALIZACJA 2

Zmienia się sytuacja w łowickich przedszkolach. Na obecną chwilę jak poinformowała nas dyrektor Zakładu Obsługi Przedszkoli Joanna Mostowska, na siedem placówek tylko w Przedszkolu nr 4 (ul. Sikorskiego) strajkują wszyscy nauczyciele.

– Mimo strajku trwającego od poniedziałku, w każdym z naszych przedszkoli dzieci były przyjmowane i była sprawowana nad nimi opieka – powiedziała w rozmowie z NŁ Mostowska, podkreślając, że od początku strajku wraz z burmistrzem miasta Krzysztofem Kalińskim stara się codziennie na bieżąco zbierać informacje na temat protestu. W przedszkolach strajkowali nauczyciele, pracownicy obsługi nie brali w nim udziału.

W Przedszkolu nr 1 (ul. Ułańska) nauczyciele strajkowali przez trzy pierwsze dni dni tygodnia, obecnie strajk został zawieszony.
W Przedszkolu nr 2 (ul. Nowa) nauczyciele również strajkowali do środy, część z nich wróciła do pracy, ale nie ma informacji o zawieszeniu strajku.
W Przedszkolu nr 3 (ul. 3 Maja), wszyscy nauczyciele strajkowali przez pierwsze 3 dni tygodnia. Obecnie część z nich wróciła do pracy. Nie ma informacji o zawieszeniu strajku.
W Przedszkolu nr 5 (Ul. Chełmońskiego) część nauczycieli nadal strajkuje, dyrekcja placówki odwołała zapowiadaną na dziś imprezę. Nie ma informacji o zawieszeniu strajku.
W Przedszkolu nr 7 (ul. Łęczycka) strajk nie był prowadzony.
W Przedszkolu nr 10 (ul. Księżacka) strajk trwał do środy, od wczorajszego dnia jest zawieszony.

AKTUALIZACJA 1

Rodzice, którzy na początku tygodnia zazwyczaj rezygnowali z przyprowadzenia swoich pociech do przedszkola, obecnie robią to częściej. Przypomnijmy, że za wyjątkiem Przedszkola nr 10, dzieci w poniedziałek czy wtorek było zaledwie po kilka w każdym przedszkolu.

Dziś natomiast, na godzinę 8. rano, było ich w Przedszkolu nr 1 -79 , w Przedszkolu nr 2 – 22,  w Przedszkolu nr 3 – 22, w Przedszkolu nr 4 – 16, w Przedszkolu nr 5 – 10 a Przedszkolu nr 10 – 49.

Łowicz. Egzamin w Gimnazjum nr 1. fot. tb

Co z egzaminem?

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych łowickiego ratusza Małgorzata Nowak powiedziała nam, że egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się o godz. 9. bez przeszkód, przypomnijmy, że 251 uczniów klas trzecich pisze dziś sprawdzian z języka obcego.

– Z wczorajszego spotkania z dyrektorami miejskich szkół wynika, że organizacja i ostateczne składy komisji ustalane są niemal z dnia na dzień.

Dziś przed dyrektorami stanie zadanie skompletowania komisji na poniedziałek 15 kwietnia, gdy egzamin rozpoczną uczniowie szkół podstawowych – powiedziała nam naczelnik. W tym przypadku komisji będzie – więcej i co za tym idzie więcej osób będzie musiało się w nich znaleźć.

Niektóre przedszkola zawieszają strajk

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych bez przeszkód

Trwają egzaminy gimnazjalne. Rozpoczęły się zgodnie z planem

Trwa strajk nauczycieli. Sytuacja w łowickich szkołach – aktualizacja, dzień II

Nauczyciele strajkują – a jak radzą sobie rodzice?

17 komentarzy

 1. Co zyskali? Jedynie utratę szacunku…

 2. Janie : a górnicy, lekarze, pielegniarki po co strajkowali? Nie walczyli czasem o pieniądze?!!! Pomyśl zanim coś napiszesz, chyba , że to za trudne…

 3. Popatrzcie jakie rozwarstwienie społeczne powstało przez rząd PO PSL jedną grupa społeczna zarabia a inne vegetują przez 8 lat I to jest Ok ? Jesteście jak sami siebie w większości określacie Wykwalifikowaną grupą społeczną i naprawdę tego nie widzicie?
  PATOLOGIA jest wszędzie tak samo w śród rodziców jak i NAUCZYCIELI, czasem brak sił żeby tłumaczyć i przekonywać do swoich racji ale naprawdę warto PO LATACH WIXZĄC UCZNIA KTÓRY COŚ OSIĄGNOŁ – bezcenne.

 4. przedszkola nr 2 jest na starzyńskiego, strajk nie trwał 3 tygodnie tylko 3 dni

 5. Strajk upada, bo nawet nauczyciele zorientowali się, że to polityczna hucpa Broniarza!

 6. Nauczyciele proszę nie dawać się !!! większość Polaków jest z wami.
  Wyznawcy sekty piss już trzęsą się ze strachu bo przegranych wyborach czeka ich więzienie za to co zrobili z Polską, jacy są to ludzie niech świadczy ten cytat senatora PiS i co są gotowi zrobić aby zostać przy korycie –
  “Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej”

  • Do bezzebnego, a co tak psy wieszasz na PiS. Lepiej było za Peło? Premier donaldinio twierdził że Polska to kraj brudny i biedny. Nic przez 8 lat nie zrobili żeby poprawić sytuację grup zawodowych i teraz PiS musi ratować zrujnowany kraj. Co do prezydenta z ramienia PiS to jest na tyle inteligentny że nie czyta z kartki jak przemawia i nie cierpi z powodu wirusa filipinskiego. Nie przynosi nam chociaż wstydu. Teraz chociaż mamy rząd który walczy o Polaków

 7. Trzeba nie mieć honoru by strajkowac o pieniądze.
  Nauczycielu wychowawco,
  czego chcesz nauczyć swoich wychowankow?

  • Jaką mendą trzeba być by takie komentarze wypisywać?

  • Racja Panie Janie. To ludzie bez wartości i serca. Jak można zostawić dzieci i śmiać im się w twarz. Pieniądze ważniejsze. To jest ich misja. Swoją drogą widać że “nauczyciele” tu też komentują, bo słownictwo tj. menda świadczy o ich kulturze.

 8. Brawo dla nauczycieli! Wytrwajcie! Trzeba mieć jaja i honor, by przeciwstawiać się mainstreamowi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.