W ciągu jednej tylko godziny, między 9.00 a 10.00 na odcinku autostrady A2 w kierunku na Poznań na terenie gminy Dmosin doszło aż do pięciu kolizji!

Na tę chwilę z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach nie mamy informacji o jakichkolwiek poszkodowanych. Wiadomo, że przyczyną odnotowanych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do fatalnych dziś warunków drogowych.

O godz. 9.03 na 369 kilometrze A2 (na wysokości Nowostawów Dolnych) 33-letni kierujący Oplem Insignią chcąc uniknąć zderzenia z TIRem zjechał na pas awaryjny i uderzył w barierę. Był trzeźwy.
O 9.05 na 367 kilometrze autostrady kierujący Kią 44-letni obywatel Ukrainy zamieszkały w Poznaniu na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni uderzył w znak drogowy. Ten kierowca również był trzeźwy.

O godz. 9.32 na 376 km A2 w bariery energochłonne uderzył z kolei kierujący Skodą Roomster. W zdarzeniu tym uczestniczyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dmosinie. Poniższe zdjęcie zamieścili po akcji na facebookowym profilu jednostki: 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Dmosinie

W trzech powyższych zdarzeniach nie było rannych, nie mamy jeszcze szczegółowych informacji z Policji o dwóch pozostałych, bo w kolejnych minutach w bariery energochłonne na A2 uderzył jeszcze jeden pojazd, a kolejne auto najechało na niego… Autostrada nie została jednak zablokowana, w newralgicznym punnkcie ruch tymczsowo odbywał się jednym pasem. 

Uważajcie na drodze! Większość tras w regionie pokrywa śliska, ubita warstwa śniegu.

4 komentarze

  1. Niech jeszcze szybciej jeżdżą i bliżej siebie się trzymają…

  2. W jednej chwili wszędzie nie będą. Zalecany zdrowy rozsądek, również dla trolli.

  3. A gdzie drogowcy???????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.