Na skutek wypadku dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w sobotę 27 stycznia o godz. 23.15 na ul. Warszawskiej w Łowiczu, pięć osób odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitali. 

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Zderzyły się samochody Opel Zafira i BMW. Udało nam się ustalić, że Oplem podróżowały łącznie cztery osoby, zaś w BMW był tylko kierowca. Byli to mężczyźni w wieku od 22 do 35 lat. Na skutek wypadku wszyscy odnieśli obrażenia, na szczęście niegroźne. Zostali przewiezieni do szpitali w Łowiczu i Skierniewicach, gdzie pozostali na dalsze badania. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do wypadku doszło na skutek nieprawidłowego manewru wymijania, jaki wykonywał kierowca BMW.

Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zastali wszystkie osoby w samochodach, ale dostęp do nich był możliwy. Ich działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego do przyjazdu karetek.

Aktualizacja: 

Rzecznik KPP w Łowiczu Urszula Szymczak poinformowała nas, że kierujący BMW, 39-letni mieszkaniec Łowicza miał 0,78 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący Oplem Zafirą 23-latek z powiatu łowickiego był trzeźwy. Obaj kierowcy, jak też trzej pasażerowie Opla trafili do szpitali, w których pozostali. 

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdami jechali z przeciwnych kierunków i kierujący BMW wjechał na przeciwny pas ruchu – informuje rzecznik policji Urszula Szymczak. – Wszystkie przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania – dodała. 

1 komentarz

  1. no no – marka BMW do czegoś w końcu zobowiązuje, zapewne i nie używał kierunków bo i po co….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.