Galeria Bank&DM w Banku Spółdzielczym w Głownie świętowała dziś, 16 grudnia, pięciolecie swego powstania. Okrągły jubileusz uczczono otwarciem wystawy wybitnego pejzażysty Józefa Panfila.

Wśród zaprezentowanych na niej prac znalazło się wiele motywów z Głowna, z wielkim zainteresowaniem oglądanych przez licznie przybyłych gości. Tych oficjalnie powitali gospodarze banku i galerii – prezes zarządu BS Czesława Fortuna oraz artysta Dariusz Młynarczyk. Obydwoje odbierali liczne wyrazy uznania dla swojego wspólnego dzieła – wartościowej przestrzeni wystawienniczej, jaka przyciąga do Głowna zarówno świetnych artystów, jak i wielbicieli sztuki.  

Osobiście obecny na wernisażu Józef Panfil ciekawie mówił, że inspirujące go tematy znajduje na prowincji – w jak najlepszym znaczeniu tego słowa – niewielkich miasteczkach, podobnych Głownu, a także na wsi. W metropoliach nie ma dla niego nic szczególnie interesującego. 

Jubileusz Galerii Bank &DM uświetnił koncert akustycznego składu zespołu Billie Jean z wokalistką Małgosią Stec. Nie imponującego zabrakło urodzinowego tortu, wspaniałych artystycznych podziękowań dla przyjaciół Galerii (w tym naszych reporterów), upominków i nagród dla uczestników. Niespodzianką była wizyta Salvadora Dali, w którego postać wcielił się Piotr Mospinek.  

Obszerną relację z tego kulturalnego wydarzenia zamieścimy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć: 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.