Po niezbyt składnym początku spotkania, Pelikan-2006 II Łowicz ostatecznie wysoko pokonał LZS Kopernik Kiernozia, osiągając w meczu 12. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików, wynik 6:1 (3:1).

Nieco zaskakujący okazał się wynik osiągnięty na koniec meczu z Kopernikiem, bo po pierwszej połowie niewiele wskazywało na tak wysoką wygraną. Ale w miarę upływu minut gra nabierała tempa, a zawiązywane akcje zazwyczaj kończyły się bramką. W ten sposób biało-zieloni zaliczyli jeszcze pięć skutecznych trafień. W odpowiedzi goście posłali piłkę tylko jeden raz do bramki bronionej przez Jakuba Tarkowskiego, nie robiąc wielkich strat w szeregach biało-zielonych.

– Kolejny słaby początek w wykonaniu biało zielonych, ale stracona bramka wpłynęła bardzo pozytywnie na zawodników, po czym zaczęli grać coraz lepiej. W drugiej połowie spokojnie prowadziliśmy piłkę i zaczęliśmy bardzo dobrze grać – podsumował trener Sumiński.

Zdobyte trzy punkty pozwoliły łowiczanom na niewielki awans w tabeli rozgrywek ligowych i obecnie znajdują się na pozycji trzeciej.

12. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
MUKS Pelikan-2006 II Łowicz – LZS Kopernik Kiernozia 6:1 (1:0); br.: Stanisław Uczciwek (6), Dawid Przybysz 3 (19, 28 i 37), Wojciech Białas (46) i Kacper Woźniak (58) – Kacper Zielonkowski (17).
Pelikan-2006 II: Jakub Tarkowski – Nikodem Plichta, Dawid Przybysz, Stanisław Stępniewski – Mikołaj Grzegorek, Wojciech Białas, Dawid Jagóra, Stanisław Uczciwek – Kacper Woźniak. Na zmiany wchodzili: Jan Pełka i Patryk Romsicki.

MGKS Białka Biała Rawska – UKS Foot-Bol-Aki Bolimów 4:1
UMKS Unia Skierniewice KS Jutrzenka Drzewce 0:1
Pauza: RKS Mazovia Rawa Mazowiecka.