– U nas zatrzymuje się tylko jedna pielgrzymka i choćby dlatego jest to duże wydarzenie w naszej parafii – powiedział nam proboszcz parafii pw. Marki Bożej Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach Piotr Sapiński – Podejmujemy pątników obiadem, który przygotowują parafianie, zaangażowanie co roku jest bardzo duże – dodaje.

BOBROWNIKI. Poczęstunek pątników idących na Jasną Górę. fot. tb

Uczestnicy młodzieżowej pielgrzymki na Jasną Górę, po wyjściu z Łowicza po godz. 9. i odpoczynku w Zielkowicach, około godz. 11.40 zaczęli docierać do Bobrownik, tam pod świątynią czekali na nich parafianie z poczęstunkiem.

Gotowały dla nich rodziny, jak państwo Teresa i Stefan Kusiowie z Bobrownik, którzy wspólnie przygotowali 30 litrów zupy ogórkowej, korzystając wyłącznie ze składników wyhodowanych we własnym ogródku. W większych grupach gotowali sąsiedzi, jak np. Janina Kacprzak, Zofia Jagóra i Helena Żaczek z Bobrownik, które przygotowały około 25 litrów zupy warzywnej lub grupa, w której była Barbara Kosiorek, a która oprócz zupy pomidorowej przygotowała duże ilości kawy zbożowej, kompotu i wody z miętą. W grupie tej były też nastoletnie Ada i Ola Ziębińskie, które od 6. rano piekły w domu mufiny, w sumie kilka rodzajów.

Mieszkańcy Parmy postąpili inaczej, złożyli się na składniki, a gotowaniem zajęła się grupa pań w Domu Ludowym, wynik – 80 litrów zup: warzywnej i białego barszczu z kiełbasą, kotlety mielone. rogale, ciasta, woda z miętą i kompoty.

– Chodzę w pielgrzymce majowej, wiem więc jak miło jest w czasie pokonywania tej drogi być ugoszczonym przez ludzi z mijanych parafii. Przygotowując dziś posiłek dla pątników, staram się odpłacić za doznane wcześniej dobro – powiedziała nam Barbara Kosiorek.

12 komentarzy

 1. Nie ma to jak zagrzać hejterów!

 2. OFIARA MAFII ŁOWICKIEJ

  Cytuje: ” ps. pomódlcie się za lewaków, niewierzących oraz tzw hejterów.” – oraz za skorumpowaną zarazę wraz ze swoimi malutkimi dziećmi,ba, niemowlakami, którymi sie wysługują / o,zgrozo /, poniewierają w czasie wypełniania / śledzenia mafijnej ofiary/ mafijnej posługi.

  • Jesteś tak płytką osobą jak woda w bzurze.
   Ale nieprzejmuj się w listopadzie troszeczkę popada może trafisz do odpowiedniego specjalisty i przynajmniej proces idiocenia się zatrzyma bo na poprawę niema szans.

 3. o twoje też szpital. W socho czeka na ciebie analfabeto.

  • Co do pisowni nie bedziemy wnikac kto jest tym analfabeta…Pozdrawiam wszystkich pielgrzymow tez kiedys bylem patnikiem ale obecnie obowiazki mi nie pozwalaja…Za moich czasow nigdy nie spotkalem brata Wojciecha…wybory robia swoje,kazdy suweren na wage zlota…

 4. To właśnie jest POLSKA gościnność, słynna na cały świat.
  Oby ta tradycja trwała jak najdłużej.
  ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI DLA PĄTNIKÓW.
  POZDRAWIAM.
  ps. pomódlcie się za lewaków, niewierzących oraz tzw hejterów.

 5. Niech mnie drzwi ścisna!Czyz to nie łowicki celebryta kandydat na burmistrza p.Gedek? A moze sie myle?