Jak co roku, pielgrzymi z diecezji łowickiej 1 i 2 sierpnia modlić się będą w sanktuarium pw. Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach.

fot. Parafia w Miedniewicach
fot. Parafia w Miedniewicach

Grupa z Łowicza i okolic spotka się 1 sierpnia o godz. 6 na mszy świętej w bazylice katedralnej. Po jej zakończeniu przejdzie tradycyjną trasą przez Zielkowice, Bobrowniki i Nieborów. Około godz. 12 pojawi się w Bolimowie – proboszcz tamtejszej parafii zwraca się do wiernych o przygotowanie dla pielgrzymów ciasta i kompotu.

Z czterema innymi grupami pielgrzymi z Łowicz i okolic spotkają się na miejscu. Grupy zaczną schodzić się od około 14.

Pierwszego dnia, w środę 1 sierpnia, planowane są msze święte w godzinach 18 i 24 (po mszy nocne czuwanie). Dróżki maryjne w krużgankach sanktuarium o 20 oraz czuwanie przed obrazem Świętej Rodziny od 22.

Drugiego dnia, w czwartek, o 5 rano rozpoczną się godzinki do NMP. Później przewidziane są msze święte dla poszczególnych grup, dla tej z Łowcza i okolic o 6.
Główna msza odpustowa planowana jest na godz. 12, odprawi ją o. Grzegorz Bartosik, profesor UKSW w Warszawie. Po mszy przewidziana jest tradycyjnie procesja eucharystyczna, błogosławieństwo i pożegnanie pielgrzymów.

Parafia w Miedniewicach zapewnia uczestnikom wydarzenia poczęstunek w kuchni parafialnej (bigos, żurek, ciasta od parafian). Do nabycia będą książki, kartki z litanią i wizerunkiem cudownego obrazu.

Komentowanie nie jest możliwe.