Dla dzieci, które lubią się pluskać w wodzie i tych, które dopiero chciałyby się nauczyć pływać ruszyły wczoraj, 30 czerwca, dwie atrakcyjne propozycje na łowickich obiektach.

Jak powiedział nam dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński, w poniedziałek i we wtorek na próbę, a w środę od godz. 15.00 ruszają pełną parą odkryte baseny przy ul. Kaliskiej. Do czasu, gdy woda nie nagrzeje się naturalnie promieniami słońca, jest podgrzewana sztucznie. – Jutro chcemy oficjalnie powiedzieć: „Otwieramy!”, ale korzystać można już teraz – powiedział nam dyrektor. I rzeczywiście na basenach można spotkać teraz grupkę około 10 kąpiących się dzieci.

Baseny mają być czynne codziennie, od poniedziałku do niedzieli: w lipcu w godz. 10.00 – 19.00, w sierpniu o godzinę krócej, od godz. 10.00 do 18.00.

Z kolei w krytej pływalni ruszyła wczoraj 2-tygodniowa nauka pływania, która mimo, że jest bezpłatna, cieszy się na razie znikomym zainteresowaniem. Ratownicy czekają na dzieci zawsze o godzinie 12.00. Wczoraj przyszło zaledwie troje dzieci, dzisiaj dwoje. Instruktor pływania Marcin Skóra powiedział nam, że chętne dzieci powinny się zgłosić jak najszybciej, bo te dwa tygodnie to i tak takie minimum na oswojenie się z wodą i nabranie odwagi.

Dzisiaj na pierwszą lekcję pływania przyszła m.in. 7-letnia Matylda. Jej mama powiedziała nam, że niedługo wyjeżdżają całą rodziną nad jezioro, dlatego chciała, aby córka oswoiła się z wodą. – Taka umiejętność może jej kiedyś uratować życie – mówi nam pani Olga.

1 komentarz

  1. Po pierwsze szkoda, że info o szkółce podajcie po starcie…. Po drugie o 12 to rodzice są w pracy więc godzina słaba strasznie.. 16 byłaby super..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.