Wczoraj (25 września) o godz. 20.00 w remizie OSP w Jeziorku odbyło się pierwsze z cyklu przedwyborczych spotkań, podczas których kandydaci w wyborach samorządowych z terenu gminy będą się spotykać z mieszkańcami.

Uczestniczyli w nim zarówno ubiegająca się o reelekcję wójt Agnieszka Wojda z lokalnego KWW Zgoda w gminie Kocierzew Południowy, jak i startujący na to stanowisko Maciej Kania z KW PiS. W spotkaniu wzięło udział łącznie ok 30 osób, z czego duża część to wspomniani kandydaci do rad gminy i powiatu.

Zebranie momentami przybierało formułę debaty, w czasie której mieszkańcy, jak też sami kandydaci zadawali pytania i zgłaszali uwagi do przedstawionych założeń programowych. Zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie pytania były kierowane do Macieja Kani, co mieszkańcy tłumaczyli tym, że chcą go lepiej poznać jako nową osobę.

Więcej o przebiegu spotkania w Jeziorku, o tym, na co kładł nacisk kandydat PIS, a na co wójt Agnieszka Wojda oraz o terminach spotkań w innych miejscowościach w gminie Kocierzew Płd. – dowiesz się z naszego najbliższego wydania Nowego Łowiczanina.

 

57 komentarzy

 1. Pani Agnieszko dziękujemy . Przez całą kandencię pani nie zrobiła drogi na WICIU.

 2. Moim zdaniem zostawić mieszkańca gminy kocierzew bo na pewno nie okradnie a tu opcja co nie wie od czego zacząć to trochę dziene i to bardzo patrząc na lowiczu na kamerach na burmistrza Łowicza p. Wolskiego a pod zdjęciem same słowa mówią ŁOWICZ JEST NAM POTRZEBNY czyli każdy rozumie żeby on przeszedl a potem okradł nasze miasto

 3. A Robert B. to kogo tam popiera ?

 4. zadłuzanie gminy to nic złego. czest aby dostac dofinansowanie potrzebny jest wkład własny .wtedy jak nie ma w kasie to trzeba pozyczyc puki sa programy dofinasowujace. potem trz3ba wszystko z własnej kieszeni wykładać

 5. Wielki Pan Dąbrowski , następna japa co nie wie nawet, co sie dzieje w powiecie?????

  • To może ty wystartujesz w wyborach i zaczniesz się interesować ???
   Zapewne nie masz nawet zielonego pojęcia o tym jak to wygląda. Tylko oceniać potrafisz. Żal Ciebie

 6. Zgadzam się w 100% z opinią Agniezzka. Gmina potrzebuje dobrego managera i wizjonera, kogoś komu chce się coś zrobić. Niestety sztuczny uśmiech Pani Wójt za mało.

  • Wizjonera? Szkoda tylko, że ten “wizjoner” na spotkaniach nie przedstawia konkretów ?. NIE DLA WIZJONERÓW I MENAGIERÓW ?!

 7. Mam pytanie. Czy to prawda że tego goscia zameldował Dabrowski u siebie? Czy Waldek tego nie mógł zrobić? Przecież to jego protegowany. Czy pis nie mógł znaleźć w gminie kandydata? To chyba swiadczy że najbardziej pisoska gmina juz sie odwraca od pis.

 8. Agnieszka Wojda jedną z dróg na gminie, która jest droga powiatową zdobyła na nią srodki pieniężne i droga jest elegancka, a juz o tej drodze to była mowa za Stefanskiego tylko wiecznienie nie było pieniędzy. Dlatego ja uważam , ze ona jest super gospodarzem gminy i innego lepszego nie będzie.

 9. Jeśli mówicie że na gminie kocierzew gapy zwracają to po co tu mieszkacie, do miasta wynocha????

 10. Ludziska żeby zdobyć fundusze to trzeba najpierw wyłożyć swoje pieniądze, nic nie jest takie proste. Agnieszka tez je umie zdobyć, i zawsze sie jej to udało i nadal będzie, ja oddaje głos na Agnieszkę!!!! A ten mieszczuch przyjdzie i sie będzie śmiał z chłopa ze wsi.

 11. Wy ludzie nawet nie macie bladego pojęcia co wy wypisujecie, jesli nikt nie wie co sie dzieje w gminie to niech nie gada, po co takie komentarze, Pani Wójt ma bardzo dobre pojęcie. Przynajmniej nie narobiła długów, tylko splacila po starym wyjadaczu Stefańskim. Każda straż dostaje po równo , ale czyja wina ze nie które straże Wogole nic nie działają, pieniądze zawsze sie znajdą tylko trzeba napisać wniosek

  • Po równo…. Heh. Ponad 200 tys Wicie na samochód, 10 tys Boczki na kostkę. Kocierzew wymienia dach, Wejsce ocieplają budynek. Niech każda straż napisze ile dostała od gminy kasy. Ciekawe czy będzie po równo.

 12. Ja głosuję na Panią Agnieszkę! Nie będę głosować na obcego gościa, który chce zadłużać gminę!
  Gościu podobno urodził się we Wrocławiu, mieszka w Warszawie i teraz zameldowali go na Osieku żeby mógł kandydować… Gdyby nie wybory to nawet nie spojrzałby w stronę gminy… TAKA SMUTNA PRAWDA!

 13. Widać że ciemny z was lud. Już widzę jak ten niby nowy przyszły wójt będzie pozyskiwał fundusze. Chyba raczej do swojej kieszeni. Ale oczywiście tępi i na niczym innym się nie znający lecą na tanią kampanię i słaby chwyt.

 14. Trzeba odświeżyć gminę… nie tylko Kocierzew stanowi gminę
  .. pamiętajmy o tym. Poza tym jesteśmy w Europie ktoś z wiedzą o
  I doświadczeniem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich będzie co najmniej niezbędny!! Obecna pani wójt niestety skupia się na mało znaczących drobiazgach.

  • Angel Pani Agnieszka również pozyskuje fundusze z unii, w Polsce jest prawie 2,5 tys gmin, Unia wszystkim nie da, są też gminy bardziej potrzebujące. Może i Pan Kania ma firmę która specjalizuje się w tym temacie ale to nie wszystko.

 15. Pani Agnieszka dała coś na straże chyba nic przepraszam dała swoim Jeziorko Wejsce i Kocierzew pozostali nic niedostali

  • Każdy kto złożył wniosek dostał pieniądze, Pani Agnieszka nie będzie dzwonić i prosić o składanie dokumentów to leży w interesie danej wsi.

 16. Myślę że gminie przyda się wietrzenie

 17. Nie będziemy czekać 5 kadencji aż się coś zacznie dziać , tu i teraz

 18. Jak gmina jest w takich długach , to trzeba tym bardziej zdecydowanego działania , pozyskania pieniędzy z zewnątrz jakiś radykalnych odważnych kroków, mam wielki szacunek do Pani Agnieszki ale gminie potrzebny jej ktoś z charyzmą

 19. Chcący zmian

  Ale gmina Kocierzew to nie tylko sam Kocierzew ale też inne wioski a im bardziej na południe tym inwestycji DOBRZE (gok w Boczkach niezgodny z postanowieniam, sala w Łaguszewie brak słów za fuszerkę jaka została zrobiona) i zrobionych jest mniej i nie można tylko spłacać i spłacać długów bo bez ruchu pieniędzy nie będzie nowych inwestycji… których i tak jest jak na lekarstwo. STOP oszczędzaniu i tylko głupiemu uśmiechniu się oraz obiecywaniu jednego a robieniu drugiego

 20. Jestem mieszkanką Gminy Kocierzew, ale jak czytam te komentarze to aż mi wstyd.
  Widać, że większa część ludzi to ciemnota i na niczym się nie zna. Aby coś zmienić to ludzie myślą, że wystarczy jedna kadencja. A czy ktoś wie w jakim stanie poprzedni Wójt zostawił Gminę? Jakie jest zadłużenie itp. Nie nikt nie bo się nie znacie. Bo nie którzy to nie wiedzą ile jest 2 plus 2. Jak wy chcecie wybierać człowieka który nie wie co to są przychody to o czym my mówimy. Ludzie jesteście żenujący. Edukujcie się trochę bo jesteście sto lat za murzynami i nic nie rozumiecie.

  • A od czego w takim razie była rada? Dlaczego nie pilnowała co robił poprzednik? Mieć pieniądze żeby tylko mieć to jest właśnie ciemnota. Jeśli chce się inwestować niestety trzeba sięgać po kredyty. Poza tym wbrew pozorom zadłużenie wcale nie było takie duże jak na gminę.

 21. Pani Agnieszka to bardzo fajna i ciepła osoba , pewnie jest tez świetną księgową. Niestety na Wójta to za mało , trzeba mieć wizje jako całość , chęć do pracy , kontakty otwartość na świat. Nie można zaszyć sie w liczbach w urzędzie, bo do tego można kogoś zatrudnić

 22. Hah. Szkoda, Drodzy mieszkańcy, ale tez inni ‘zainteresowani’, że myślicie bardzo jednokierunkowo. Pani Agnieszka, z całym szacunkiem dla niej, to marionetka, tak samo jak większość. Niestety średnio nadaje się na wójta. Może i na pojęcie i finansach, biorąc pod uwagę jej poprzednie stanowisko… Aczkolwiek do dobrego wójta to jej jeszcze daleko. Wybierzmy mądrze i z rozwagą. To, że Pani jest mieszkanką gminy znaczy tyle co Nic… Liczą się pomysły i ich wdrażanie w życie. Rozsądnych decyzji życzę 🙂

 23. Najwyzsza pora wybrac kogos z zewnatrz a nie tylko swoich moze cos sie zmieni na lepsze rowniez w oswiacie. W szole byl tez inny kandydat na dyrektora ale zostal z gory przekreslony. Dajmy szanse komus innemu moze te kliki sie pokoncza.

  • Wolę sprawdzoną, uczciwą osobę niż osobę zameldowaną w gminie na potrzeby wyborów. Gdzie był ten gościu wcześniej? Teraz PiS przywiózł go tylko na wybory.
   Tak szybko jak się pojawił tak szybko zniknie i tyle będzie po nim, zobaczysz ?.

 24. Pani Agnieszka jest spoko…ale niestety potrzebny jest ktos kto sie dogada zPisiorami. Jak sie w Sochaczewie dogadali to i Morawiecki na szpital dał kilka milionów….a w instytucjach przyznajacych dotacje unijne tez Pisiory siedza.

  • To co – dotacje zależą od tego kto wygra wybory?! Jak wygra Pani Agnieszka to nie dostanie dotacji bo nie jest z PiS? Żałosne i szkodzące Polsce myślenie. Urzędnicy na każdym poziomie powinni sobie pomagać aby obywatelom żyło się lepiej.
   A jeśli osoby odpowiedzialne za dotacje będą utrudniać Pani Agnieszce dostęp do funfuszy tylko dlatego, że ta nie jest z PiS to będzie to obciążające tylko dla PiSowców ?.

   • Niestety, ale tak to będzie wyglądać. Tam gdzie PiSiory, tam będzie kasa…
    okrutne, ale prawdziwe

  • tez mi sie to nie podoba ale tak jest’ nie lubie pisiorów ale jak siecteraz na nich obrazimy to czascw kocierzewie zatrzyma sie w miejscu

 25. chyba w urz3dzie bo tamten to wcale nie jest w gninie

 26. Dajcie kobiecie jeszcze szansę…. przyjdzie jakis patafian niewiadomo skad i osiedli sie potem w gminie na 20 lat

  • ..jak w gminie Łowicz

  • kocierzewianka

   To lepiej żeby Agnieszka się zasiedziała i dalej dawała kasę na durne imprezy(na których sama baluje) . A o dzieciach, szkole i młodych ludziach nadal zapominała. Już wszyscy znamy te jej czcze gadanie i robienie interesów tylko dla swoich znajomych.
   Wolę Pisiora który zna się na pozyskiwaniu kasy, inwestycjach i będzie miał jaja, żeby potrząsnąć kim trzeba. Koniec kolesiostwa, kumoterstwa i balowania za naszą kasę.

 27. Ja również jestem bardzo zadowolona z Pani Agnieszki będę na nią głosowała

 28. Ten Pan to nawet nie wie co to są przychody w jst !!! Przychody – to kredyty i pożyczki, więc Pan powiedział, że będzie zadłużał gminę!!! HA, Ha,Ha!!!

 29. PiS daje gminie prawdziwego fachowca od pozyskiwania środków zewnętrznych. Nie zmarnujmy szansy i głosujmy na Kanię

  • Ta, fachowca… Przychodzi obcy gość z dużego miasta i chcę się rządzić. Tak, tak – z miasta (ktoś go zameldował w gminie żeby mógł kandydować). I co on może wiedzieć o problemach wsi?

 30. Mieszkańcy

  Tej pani już dziękujemy. Nie sprawdziła się

 31. Kocierzew to taka gmina gdzie nawet gapy zwracają .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.