W świetle pierwszych, nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów na wójta gminy Głowno, Marek Jóźwiak uzyskał przewagę nad Przemysławem Kapką w obwodach w: Mąkolicach, Lubiankowie i Popowie. W Woli Zbrożkowej i Bronisławowie więcej głosów zdobył Przemysław Kapka. 

W OKW nr 1 (Mąkolice) Marek Jóźwiak z KW PiS zdobył poparcie 383 głosujących, a jego kontrkandydat Przemysław Kapka z KWW Dla Gminy Głowno zebrał 152 głosy: 

Wyniki wyborów wójta gm. Głowno w OKW nr 1. Fot. EWR

W OKW nr 2 (Popów Głowieński) faworytem jest Marek Jóźwiak, który zdobył ty 297 głosów, a Przemysław Kapka  – 186 głosów. 

Wyniki wyborów wójta gm. Głowno w OKW nr 3 (Bronisławów) przedstawiają się następująco: Przemysław Kapka 215 głosów, Mark Jóźwiak 175 głosów. 

Wyniki wyborów wójta gm. Głowno w OKW nr 3. Fot. EWR

Przemysław Kapka, kandydat KWW Dla Gminy Głowno odnotował lepszy wynik w OKW nr 4 w Woli Zbrożkowej. Zdobył tam 87 głosów, a Marek Jóźwiak z KW PiS 58 głosów. 

 

Wyniki wyborów wójta gm. Głowno w OKW nr 4. Fot. EWR  

OKW nr 5 i 6 pracowały w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubiankowie. Tu między kandydatami na wójta różnica w liczbie głosów wypadła na korzyść Marka Jóźwiaka. Zdobył on 153 głosy w OKW nr 5 i 193 głosy w OKW nr 6, podczas gdy na Przemysława Kapkę zagłosowało 146 osób w OKW nr 5 i  133 osoby w OKW nr 6.  

 

18 komentarzy

 1. Trzeba było iść i głosować a nie teraz mieć pretensje do całego świata. Koło 50 procent osób nie głosowało a teraz cyrku na forach robicie.

 2. Pan jaśnie wójt całą kadencję właził mąkolokom w dupę i teraz ma wyniki.Przyklejenie się do PiS też zrobiło swoje .Miejmy nadzieję że nowa rada gminy utrze mu kinola..☠️

 3. Cała ta akcyjka z listą PiS może mieć drugie dno. Mógł być to propozycja ze strony partii ze wszyscy na czele przechodzą do PiS albo dobierają się im do dupy.

 4. Za to wszystko co nawyprawiał to tą kadencję powinien być charytatywnie i za karę. Niech to teraz udźwignie! Bez większości w radzie, z milionowymi długami… Zobaczymy co teraz nawojuje. Jego elektorat patola od Marioli.

 5. Wstydź się Jóźwiak!!! Niech Ci kampania ciężką będzie. .. i to nie jest żaden hejt to jest głos wyborcy zniesmaczonego twoimi poczynaniami!

 6. Niestety proszę Państwa, ale wszyscy sfinansujemy kampanię Pana Jóźwiaka w tym remont klatki schodowej w OSP Popów czy remont pomieszczeń w OSP Mąkolice.

 7. Jóźwiak oddawaj gminie kasę za imprezę w Mąkolicach!!! My ci kampanii sponsorować nie będziemy!

  • Dokładnie! Tylko dzięki niej zdobył tam tyle głosów!!!
   A teraz niech się martwi z czego zapłaci te długi, bo rada nie pozwoli na kolejny kredyt. A jego przyjaciel skrzat o jaka szkoda bo tylko rodzina małżonki na niego głosowała i i zapewne sam wojt??

  • to nie jest wina Wójta , że zrobił imprezę w Mąkolicach i remont klatki w OSP w Popowie , szokująca jest inna sprawa że ludzie za takie rzeczy jak kawałek kiełbaski i szklanka soku oraz honorowe miejsce na dożynkach dają się przeciągnąć Wójtowi na swoją stronę , a nikt nie pomyśli że my zostajemy w tyle za innymi gminami , powiększamy swoje zadłużenie , brak terenów inwestycyjnych i ubywa nam mieszkańców , promocja gminy praktycznie zerowa

 8. Na karcie z Popowa co znaczy ten pierwszy podpis? Czy to jest rodzina do radnej wójta z tej samej wsi??? Czy aby wszystko było tam prawidłowo i zgodnie z przepisami prawa przeprowadzone???

 9. Żenujące są te wasze akcje z ukrywaniem “artykułów”, ale tylko utwierdzaja w przekonaniu z kim mamy do czynienia.

 10. Ciekawe czy nie były długopisy ścieranie dane do głosowania jak w kole????

 11. Panie Kapka wielka szkoda ze pan zes nie przeszedl, nasza gmina nadal bedzie pozostawac w czarnej dupie! Żadnych dofinansowań z unii żadnych inwestycji , bedziemy za to się bawić na gminnym dniu kobiet bo innych pomysłów Jóźwiak niestety nie ma!!!

 12. Iloma głosami Pani mega obiektywna Redaktor… Od siedmiu boleści… Kolejny piesek na zawołanie Jóźwiaka… Poziom dziennikarstwa – dno i wodorosty.

 13. Panie Jóźwiak opłacało się zrobić imprezę na makolicach przed wyborami, na to pan liczyłeś i jeszcze swoje ulotki wyborcze na niej rozdawales. Pamiętaj że prawie połowa wszystkich głosów była na pana Kapkę, będziemy obserwować pana poczynania. Dobrze że rada będzie miała coś do powiedzenia. Na potrzeby wyborów nawet przeprosileś dyrektor z makolic a z Napoleonem z popowa się poklociles. Czy panowie doszli już do porozumienia?

 14. Ufff czyli Marek przegra 🙂