W sobotę, 29 lipca, Pelikan-2004 Łowicz podejmował u siebie GKS Bedlno. Sparing zakończył się zwycięstwem biało-zielonych, którzy pokonali gości 6:3.

Fot.: Gogo

Spotkanie przebiegało w systemie 3×25 min. Drużyna Pelikana zagrała swój pierwszy sparing pod opieką nowego trenera Pawła Kutkowskiego i zakończyła go zwycięstwem.

Początkowo łowiczanie osiągnęli dwubramkowe prowadzenie, ale goście dosyć szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu. Motywacja biało-zielonych była jednak bardzo duża i jeszcze w drugiej tercji udało się strzelić gola, wyprowadzającego ich na prowadzenie. Ostatnia część spotkania należała już zdecydowanie do Pelikana. Łowiczanie dobrze rozgrywając podania zdobyli dwie kolejne bramki, nie dając graczom z Bedlna na skuteczne strzały.

– To był pierwszy nasz sparing i jestem z niego bardzo zadowolony. Tak naprawdę nie wszystko widać na treningach, w sparingach zdecydowanie więcej. Można wówczas ocenić potencjał całego zespołu i poszczególnych zawodników. A potencjał w tym zespole jest ogromny. Wprawdzie jest jeszcze sporo rzeczy do poprawy, ale jeżeli jest nad czym pracować, a najważniejsze z kim, to z pewnością w niedługim czasie będą efekty. – ocenił po meczu trener Kutkowski.

Sparing:
MUKS Pelikan-2004 Łowicz – GKS Bedlno 6:3 (2:1, 2:2, 2:0); br.: Bartosz Wudkiewicz, Mateusz Gozdowski (karny), samobójcza, Mateusz Motyl i Kacper Maliński 2.
Pelikan: Łukasz Pięta – Jakub Wilk, Piotr Strycharski, Mateusz Gozdowski, Filip Marszałek – Antoni Knera, Aleksander Sokół, Bartosz Wudkiewicz, Jakub Firak – Bartosz Tomaszewicz, Kacper Maliński. Na zmiany wchodzili: Radosław Chrząszcz – Fabian Pliszka, Filip Stobiecki, Dominik Kwintal, Mateusz Motyl i Mateusz Wróblewski.

Sparingi MUKS Pelikan-2004 Łowicz:
2017.08.04 (ptk), godz. 13.00: MUKS Pelikan-2004 Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków
2017.08.08 (wt), godz. 11.00: MUKS Pelikan-2004 Łowicz – GLKS Laktoza Łyszkowice
2017.08.09-17 (śr-cz): Obóz sportowy w Jantarze
2017.08.19 (s), godz.:  MUKS Pelikan-2004 Łowicz – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka

Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

Komentowanie nie jest możliwe.