Pierwszy sparing mają za sobą podopieczni trenera Artura Balika. W niedzielę, 19 lutego 2017 roku, w meczu z Olimpią Koło, MUKS Pelikan-2000 Łowicz zaprezentował się bardzo dobrze pokonując rywala 4:0.

Spotkanie początkowo miało wyrównany przebieg, akcje podejmowane były przez jedną jak i drugą stronę.  Pelikan dwukrotnie stanął przed możliwością zdobycia gola, za sprawą Kacpra Wiechno i Adriana Rosy, ale obydwa strzały nie trafiły do celu. Dopiero końcówka pierwszej połowy obfitowała w skuteczne akcje, których efektem były trzy bramki zdobyte w odstępie trzech minut. Od celnego strzału w długi róg bramki, którego nie wybronił golkiper gości rozpoczął Jan Haczykowski w 38. minucie gry. Chwilę później w odstępie niecałej minuty Wojciech Guzek dwukrotnie umieścił piłkę w bramce rywala i można powiedzieć, że w tym momencie wynik meczu został rozstrzygnięty. Po przerwie czwartego gola dla biało-zielonych, po rzucie wolnym w pole karne w 60. minucie, zdobył Szymon Kowalczyk.

– Początek meczu wyrównany, choć my częściej gościliśmy pod ich bramką. Natomiast zdecydowanie końcówka pierwszej połowy należała do nas. W całej pierwszej połowie było kilka bardzo ciekawych akcji, druga była nieco słabsza, ale generalnie sparing uważam za pożyteczny. Trenujemy dosyć mocno, bo i na siłowni i na boisku. Przed nami kolejne spotkania, zobaczymy co będzie dalej – podsumował po spotkaniu trener Balik.

Sparing:

MUKS Pelikan-2000 Łowicz – MKS Olimpia Koło 4:0 (3:0); br.: Jan Haczykowski (38), Wojciech Guzek 2 (39 i 40) i Szymon Kowalczyk (60).

Pelikan:  Aleksander Krajewski – Michał Wawrzyńczak (31 Adrian Fryczkie), Tomasz Wudkiewicz, Eryk Woliński, Kamil Bogusz – Mateusz Sekuła (55 Mikołaj  Zimowski), Wojciech Guzek, Kuba Sokół, Adrian Rosa, Jan Haczykowski (41 Szymon Kowalczyk) – Kacper Wiechno.

Sparingi MUKS Pelikan-2000 Łowicz:

2017.02.26 (n), godz. 13.00: MUKS Pelikan-2000 Łowicz – UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

2017.03.04 (s), godz. 13.00: MUKS Pelikan-2000 Łowicz – MKS Mazur Gostynin

2017.03.11 (s), godz. 13.00: MUKS Pelikan-2000 Łowicz – RTS Widzew II Łódź

2016.03.18 (s), godz. 13.00: MUKS Pelikan-2000 Łowicz – ?