Aż 3 promile alkoholu miał w organizmie noworodek, który urodził się wczoraj wieczorem w szpitalu w Głownie. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Łodzi.

Dochodzenie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wraz z Komisariatem Policji w Głownie. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania, postępowanie dotyczy dotyczącą kobiety, która w czwartek 16 listopada,  znajdując się w stanie silnego upojenia alkoholowego (na poziomie 4 promili), w szpitalu w Głownie urodziła chłopca. W organizmie noworodka stwierdzono zawartość alkoholu na poziomie 3 promili.

Chłopczyk w stanie ciężkim przewieziony został do jednego z łódzkich szpitali. Obecnie jego życie nie jest zagrożone.  Postępowanie, dotyczy narażenia nowonarodzonego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Komisariat Policji w Głownie został  powiadomiony o spawie przez  szpital dziś ( w piątek) po południu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w czwartek około godziny 13 do szpitala została przywieziona przez matkę 34–letnia kobieta w 39 tygodniu ciąży. Niespełna godzinę później, w drodze cesarskiego cięcia urodził się chłopiec.

Przedmiotem ustaleń  śledczych jest stan zdrowia dziecka, kwestia narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i ewentualne spowodowanie skutków zdrowotnych.

W związku z przebytą operacją, kobieta pozostaje w szpitalu. W najbliższym czasie podjęta zostanie decyzja, co do przedstawienia zarzutów. Uzależnione jest to od stanu zdrowia kobiety i możliwości dokonania z jej udziałem czynności procesowych. Narażenie przez matkę, dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Ocena skutków zdrowotnych może także doprowadzić do przedstawienia zarzutów związanych ze spowodowaniem u chłopca uszczerbku na zdrowiu. Prawdopodobnie kobieta usłyszy je w poniedziałek. 

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, ciężarna zgłosiła się na badanie przepływów. Wyniki były na tyle niepokojące, że od razu zdecydowano się wykonać cesarskie cięcie. Po kobiecie nie było widać stanu upojenia alkoholowego, jednak badanie krwi pod kątem zawartości alkoholu w organizmie przeprowadzono, gdy lekarze powzięli informację, iż kobieta nadużywała w czasie ciąży. Wiadomość o zawartości alkoholu w organizmie noworodka oraz o tym, że dziecko musi zostać zabrane do Łodzi, przyjęła spokojnie.    

Od dyżurnej lekarz neonatolog z Głowna, pod opieką której był noworodek, usłyszeliśmy, że chłopiec urodził się w stanie dobrym, który mógł jednak szybko ulec pogorszeniu na skutek działania alkoholu na jego organizm, a także objawów odstawienia. Możliwe zatem, że już w momencie przyjmowania dziecka do szpitala w Łodzi, jego stan był ciężki, jak głosi oficjalny komunikat Prokuratury Okręgowej w Łodzi.         

 

 

 

9 komentarzy

 1. sam idz i pomoz, idioto. Najlepiej daj tej szmacie na flaszke!

 2. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Do Adriana – bardzo mądry tekst, no i to pytanie retoryczne SKĄD MIAŁA NA TO PIENIĄDZE?!!!”ALKOHOL” można dzisiaj kupić za …podobno 5zl…..1/2litra!! ale dla tej Pani to i tak spory wydatek.

 3. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Pijana matka albo skorumpowana matka. która wysyła własne male dzieci do sledzenia mafijnej ofiary alboi te maleństwa slużą jako zasłona dymna,rekwizyt przetrzymywany w samochodzie……to są dwie aktualne patologie.

 4. Patologia 500+

  • Dokładnie

   • A wy to święci pewnie.

   • Gdzieś czytałem że ta kobieta ma jeszcze sześcioro ( 6 ) dzieci. Wiesz ile potrzeba czasu i ile alkoholu trzeba w siebie wlać żeby mieć 4 promile we krwi ? To trzeba być pijanym dzień w dzień kilka tygodni. Nie wspominam już o szkodliwości picia w ciąży, bo to oczywista oczywistość. Myślisz, że te dzieci są szczęśliwe, a przede wszystkim zdrowe ? Ze wyniosą z domu odpowiednie wzorce ? Ciekawe z jakiego źródła matka miała pieniądze na alkohol ? (pytanie retoryczne)

   • Gdzieś czytałem,słyszałem… .Typowo polskie podejście do problemu-sądzić zaocznie.Zamiast rozpisywać się o czymś nie mając zielonego pojęcia-idź i pomóż.