Policja i 3 zastępy straży pożarnej zostały ściągnięte dziś, 18 października, ok. godz. 14 nad zalew na Hucie Józefów w Głownie. Przyczyną alarmu było utknięcie w błocie 2 pijanych Ukraińców.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Z tego, co udało nam się dowiedzieć na miejscu akcji wynika, że policja otrzymała zgłoszenie od osoby przebywającej na działce letniskowej o tym, że dwie osoby nie mogą wydostać się z akwenu na Hucie Józefów, z którego aktualnie spuszczona jest woda.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, okazało się, że na plaży znajduje się dwóch rozebranych, ubrudzonych w błocie mężczyzn. Byli to obywatele Ukrainy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Policjantom ciężko było się z nimi porozumieć w kwestii tego, czy do bagna próbował wejść ktoś jeszcze i czy również wyszedł z niego o własnych siłach. Celem przeszukania terenu na miejsce wezwano również straż pożarną. Po przeszukaniu nie ujawniono innych osób.

W tej chwili w głowieńskim w Komisariacie Policji trwają czynności z zatrzymanymi Ukraińcami, które mają potwierdzić ich tożsamość i doprowadzić do ewentualnego wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Wiadomo, że z mężczyznami były jeszcze dwie inne osoby, które jednak nie brały w zajściu bezpośredniego udziału.

Alarm ściągnął na Hutę Józefów 3 zastępy straży pożarnej: 8 strażaków z JRG Stryków i 4 z OSP Głowno oraz 4 policjantów z KP Głowno i KP Stryków.

5 komentarzy

 1. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  cd. KTO TE DZIECI MA NAUCZYĆ SZACUNKU DO KAŻDEGO CZŁOWIEKA, KTO?!
  PLAGA + EPIDEMIA + MAKABRA.

 2. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  cd. Co za kochający rodzic wysyła własne dzieci,małe dzieci też, do śledzenia mafijnej NIEWINNEJ OFIARY? A który kochający rodzic, oczekując -śledzenie, na mafijną ofiarę / zimowe,mrożne ranki,poranki etc,etc. też -O,ZGROZO/w swoim aucie przetrzymuje swoją maluteńką osóbkę,jak rekwizyt, bo za chwile wyjdzie z tym bobasem jakby wrocił/a/ od lekarza. SIC!!! A za 2lata przeprowadza generalny remont. SIC!!! ALBO…..trzyma się malutkie dzieci na rozgrzanym(!) słońcem Placu Zabaw tylko po TO żeby rodzice/oczekując/ mogli obejrzeć ofiare i ją sfilmować. cdn.

 3. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  ~~ Sigma & Pi napisał to co dyktuje serce….jego serce!. Jest to jezyk i zachowanie -wypisz,wymaluj – jakim posługuje się mafia i jej przyboczna straż, czyli ….s k o r u m p o w a n a ZARAZA. NAJPIERW SAMI ZACZĘLI śledzić,filmować niewinną ofiarę, a kiedy ofiara zaczęła ich filmować nastąpiła OBRAZA niewiniątek i …UWAGA! -powód do jeszcze większej /dzieci,młodzież, miejscowi i z całej Polski/ ilości skorumpowań podając przyczynę…..TEN PAN CHODZI I FILMUJE. Skorumpowani, jesteście ohydną,podłą grupą “społeczną” cdn.

 4. Trzeba było ich zostawić. Nikt by się nie doliczył, a o dwóch pijaków (i to jeszcze z Ukrainy) byłoby mniej 🙂 Pozdrawiam.