Radny miejski z Łowicza Marek Boroski i jego żona Alicja dokonali obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy, który dzisiaj, 9 września o godz. 11.30 na Nowym Rynku w Łowiczu uderzył w ich samochód, w czasie przygotowań do Księżackiego Jadła. 

Kierujący Fiatem Ducato wjechał w zaparkowany na rynku dostawczy samochód radnego – pszczelarza, marki Renault Trafic, uszkadzając jego bok. Sprawca zdarzenia, z uszkodzoną oponą, próbował uciec okrążając rynek, pomimo, że w pościg za nim ruszyła Alicja Boroska. Zaalarmowała męża, który odszedł od stoiska pszczelarskiego. Pan Marek zdecydował się wyjść na środek ulicy, aby zatrzymać Fiata Ducato, którym jechały 2 osoby. Udało się to obok pizzerii. Przypilnował też, aby nie odjechał przed przybyciem policji, co trwało około 15 minut.   

Okazało się, że kierowca Fiata Ducato to 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Spowodowanie kolizji nie było jednym jego “grzechem”. jak się okazało, miał 1,2 promila alkoholu we krwi. 

Marek Boroski w rozmowie z nami przyznał, że on i jego żona bardzo zdenerwowali się zajściem. Po czasie uświadomili sobie, co by się mogło stać, gdyby pijany kierowca nie uderzył w ich Renault, tylko z impetem wjechał na środek rynku, gdzie było dużo osób. Mogłoby dość do tragedii. 

4 komentarze

  1. Nazwisko Pana Radnego jest napisane poprawnie. W nazwisku tym wyjątkowo nie istnieje literka “w” i brzmi ono Boroski co jest poprawnie napisane.

  2. a pani autorka mogłaby nie robić błędów w nazwisku pana radnego … no i te marki samochodów z wielkiej litery, że o stylistyce nie wspomnę – żenada!

    • Żeby komentować i wytykać innym błędy powinno się samemu być bez skazy. Nazwisko jest napisane jak najbardziej poprawnie, za to komentarz powyżej już niekoniecznie. Zdanie rozpoczęte małą literą (w dodatku od “a”), stylistyka również kuleje, natomiast marki samochodów to nazwy własne, chyba można napisać je wielką literą. Poza tym komentarz nic nie wnosi do treści artykułu (mój również 😉 ), ale skoro już się wytknęło komuś żenadę, to i ja się pokuszę o wytknięcie “w” śmieszności.

  3. Radny-zuch!Medal sie nalezy,przyda sie tuż przed wyborami!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.