46-latek z powiatu łowickiego miał promil alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował Fiatem Punto. Gdy na wezwanie policjantów nie zatrzymał się do kontroli drogowej, radiowóz ruszył za nim w pościg.

Zdarzenia te rozgrywały się 2 grudnia około godziny 20 w Bielawskiej Wsi. Policjanci z ruchu drogowego użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, w ten sposób sygnalizując kierowcy Fiata Punto, aby się zatrzymał do kontroli, jednak ten nie zareagował i zaczął uciekać.

– Wjechał w drogę leśną w kierunku miejscowości Marywil. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. Pomimo dawanych przez nich sygnałów do zatrzymania się, kierujący kontynuował jazdę. Wkrótce jednak został zatrzymany – relacjonuje rzecznik policji Urszula Szymczak.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący ma promil alkoholu w organizmie. Prawo jazdy już stracił, czekają go jeszcze konsekwencje związane z kierowaniem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymaniem się do kontroli drogowej. Za popełnione czyny 46-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.