W miniony weekend, 15 i 16 września policjanci ujawnili na drogach powiatu łowickiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał aż 4 promile alkoholu we krwi i doprowadził do groźnego wypadku.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Działo się to w niedzielę 16 września ok. godz. 20.20 w Reczycach, gdzie zderzyły się dwa Volkswageny: Golf i Passat. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący Golfem 30-latek z naszego powiatu jechał od strony Łyszkowic i skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka Passatowi, którym podróżowały trzy kobiety, a za kierownicą którego siedziała 47-letnia mieszkanka powiatu łowickiego. Na skutek zderzenia do szpitali trafiły wszystkie podróżne z Passata, po przebadaniu kierująca i jedna pasażerka mogły opuścić szpital w Brzezinach, ale 15-latka z tego samochodu została przewieziona do szpitala na ul. Sporną do Łodzi, gdzie pozostała.

Kierująca Passatem była trzeźwa, natomiast kierowca Golfa miał 1,88 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu (ok. 4 promile!), a ponadto wsiadł za kierownicę pomimo wydanego przez SR w Łowiczu zakazu prowadzenia pojazdów do 2019 roku. On w tym wypadku nie ucierpiał. Policjanci wyjaśnią przyczyny i okoliczności wypadku.

Wcześniej, w sobotę 15 września ok. 45 minut po północny w Szymanowicach w ręce policjantów wpadł 37-letni mieszkaniec Łowicza, który miał 0,74 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu.

2 komentarze

  1. Mam nadzieje, ze tym razem sad wyda jedyna i sluszna decyzje w sprawie kierowcy alkoholika i odsiedzi pan najdluzszy mozliwy wyrok. Hmmm a moze by tak zamiast 3 lat z 10, przeciez pijakow za kierownica trzeba traktowac jak mordercow.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.