Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu znalazło się na 63 pozycji na liście 2.200 najlepszych liceów w Polsce. To najwyższe miejsce spośród liceów w naszych okolicach. To jednocześnie 6 miejsce wśród liceów w województwie łódzkim.

Dzień Otwarty w Szkołach Pijarskich, fot. arch. NŁ
Dzień Otwarty w Szkołach Pijarskich, fot. arch. NŁ

63 miejsce pijarskiego LO jest średnią dwóch rankingów: olimpijskiego i maturalnego. W rankingu olimpijskim szkoła zajęła setne miejsce z czterema laureatami następujących olimpiad: filozoficznej, fizycznej, lingwistyki matematycznej i teologii katolickiej. Jeśli zaś chodzi o wynik maturalny, to szkoła zajęła 62 miejsce.

Uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie.

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy szkoły, które zajęły miejsca od 1 do 200 mają prawo do używania w 2019 roku tytułu honorowego „Złotej”.

– To wielki sukces całej wspólnoty szkolnej. W tym roczniku mieliśmy bardzo zdolnych i ambitnych uczniów. Trzeba jednak pamiętać tez o tym, że wykonali oni bardzo dobrą, wspólna pracę z naszymi nauczycielami i to nie tylko na lekcjach, ale również poza lekcjami, w soboty, czy ferie – komentuje wynik dyrektor Przemysław Jabłoński.

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego znalazło się na miejscu 322 w skali kraju (25 miejsce w województwie łódzkim), IV Liceum Ogólnokształcące (w ZSP 4 przy ul. Kaliskiej) – 645 (47 w woj. łódzkim), zaś II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – 997 miejscu w kraju.

Więcej na temat rankingu w najbliższym Nowy Łowiczaninie.

Zakończenie roku maturzystów w Pijarskim LO, fot. arch. NŁ
Zakończenie roku maturzystów w Pijarskim LO, fot. arch. NŁ
Zakończenie roku maturzystów w Pijarskim LO, fot. arch. NŁ
Zakończenie roku maturzystów w Pijarskim LO, fot. arch. NŁ

3 komentarze

  1. Szkoda tylko,że w szkole nie docenia się ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów. Liczą się tylko STATYSTYKI!!!
    Nie jest to szkoła idealna, a jej niedoskonałości zamiatane są “pod dywan”. Nie bez powodu nauczyciele masowo zwalniają się z pracy w tej szkole.

  2. Szkole gratuluję, bo to dobra reklama dla Łowicza. Ale ten wynik to też bardzo dobra praca korepetytorów, którym uczniowie tej szkoły płacą niemałe pieniądze.

  3. Praca w soboty powinna być karana z mocy prawa. Tyle przecież teraz mówi się o tym, żeby ludzie mieli czas dla rodziny. I po co te rankingi? Absolwenci innych liceów też dostają na studia i kończą je z dobrymi wynikami.