Kilkanaście osób związanych ze stowarzyszeniem Veritas zgromadziło się dzisiaj, 13 grudnia o godz. 12 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Odbywa się tam pikieta, która wg organizatorów ma upamiętniać 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Stowarzyszenie Veritas, które skupia osoby czując się pokrzywdzone przez szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, organizowało już wiele pikiet w Łowiczu, głównie przed Sądem Rejonowym w Łowiczu. Jak podkreślali, protestowali przeciwko patologiom w wymiarze sprawiedliwości.

Pikietujący rozwinęli dzisiaj tylko jeden transparent z napisem „Dość zatrudniania oprawców w łowickiej policji”.

Jeden z protestujących rozdał opłatek wśród osób biorących udział w pikiecie. Mimo zachęty ze strony kolegów, do policjantów zabezpieczających pikietę nie podszedł.

Choć ze zgłoszenia zamiaru zorganizowania pikiety, które do KPP Łowicz wystosowało stowarzyszenie Veritas, wynika, że miała się ona odbywać od godziny 12. do 15., pikietujący zamierzali spędzić na chodniku przed komendą od strony Długiej około 1 godzinę. – Chcemy zaznaczyć swoją obecność – powiedział nam reprezentujący stowarzyszenie Daniel Boczek.

11 komentarzy

  1. Brawo szopka pierwsza klasa, trzeba się przecież pokazać.

  2. A gdzie byli rodzice

  3. Powiem tak śmiać się nie powinienem ale jak patrzę na jednego z tych policjantów to wygląda trochę jak wieszak tą kamizelka taktyczna wisi na nim jak flak….. policjant powinien reprezentować władze ludzie powinni czuć respekt przed policjantem a tego policjanta to wziol bym pod pache i mógłbym sobie przez pół miasta spacerować

  4. Ale o co chodzi? W Komendzie jest jakiś ZOMO-wiec? Który to ?? Dawać go po nazwisku !!!!

  5. Ja spytam tylko… Co na to lekarze?

  6. matko i córko po co to

  7. A kogo to obchodzi. Było minęło. Liczy się teraźniejszość.

  8. Janek z Gór 14

    O losie . .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.