Na Rynku Kościuszki w Bolimowie został dzisiaj, 23 września zorganizowany piknik integracyjny trzech samorządów: Bolimowa, Nowego Kawęczyna i Skierniewic. Nietypowy był powód tej imprezy: zakończenie dwóch inwestycji na drogach wojewódzkich 705 i 707, w ramach których powstały ścieżki rowerowe.

Piknik “Drogi, które łączą” rozpoczęła swoim występem Bolimowska Orkiestra Dęta. Oficjalnie gości witali wójt gminy Bolimów Stanisław Linart oraz dyrektor GOK Irena Śmigiera-Milewska.

Poza powodem zorganizowania pikniku, jego atrakcje były typowe: występy estradowe, gorąca zupa grochowa dla wszystkich, dmuchana zjeżdżalnia – na którą ze względu na pogodę nie było wielu chętnych dzieci oraz stoiska LGD Gniazdo, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bolimowskiej. Nie zabrało miejscowego garncarza Pawła Aftewicza oraz stoiska z krosnem, z którym zapoznawała artystka plastyk Iwona Wasilewska, mieszkająca w Piaskach pod Nieborowem.

1 komentarz

  1. To dobra okazja aby zapytać wyborców z powiatu łowickiego – ile metrów ścieżek rowerowych zafundowali Wam Wasi wybrańcy – radni! Niedługo wybudowana zostanie ścieżka rowerowa ze Skierniewic do Makowa a Wasi radni co? Kiedy zaczniecie ich rozliczać, stawiać im jakieś wymagania? To przecież z “turystycznego” Łowicza powinny być pobudowane ścieżki rowerowe – przynajmniej do Nieborowa, Walewic, czy Sromowa. Skończą się niedługo środki unijne na zadania inwestycyjne i powiat łowicki zostanie z ręką w nocniku. W każdej dziedzinie – będzie skansen i zacofanie. Ludzie obudźcie się