Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, Przedszkole nr 2 „Pod Tęczą” przygotowało Piknik Rodzinny, a Zarząd Osiedla Bratkowice festyn. Szczęśliwie, w obu przypadkach, mimo niepewnej pogody, imprezy doszły do skutku.

W piątek, 7 czerwca, po południu Przedszkole nr 2 „Pod Tęczą” przygotowało zabawę plenerową na terenie przylegającym do budynku. Były dmuchańce, karuzela, malowanie twarzy, gry oraz dużo pysznych ciast, lody i kiełbaski z grilla. Zabawę rozpoczął występ dzieci, które prezentowały się tydzień wcześniej na muszli koncertowej w czasie pikniku w ramach Marszu dla Życia i Rodziny.

Na Bratkowicach zarząd osiedla zadbał nie tylko o domowe ciasta, gorące kiełbaski i kaszanki, ale także o animatorów, którzy zaprosili dzieci do tańca, gier i konkursów m.in. przeciągania liny. Dodatkową atrakcją była obecność policjantów, którzy prezentowali wyposażenie radiowozu oraz strażaków z OSP Łowicz, którzy zademonstrowali m.in. sprzęt hydrauliczny oraz pozwolili dzieciom wsiąść do kabiny wozu bojowego.

Komentowanie nie jest możliwe.