„Tajemniczy ogród Jasia i Małgosi” – taki napis widnieje nad wejściem do nowego ogródka dydaktyczno-ekologicznego, który 1 czerwca został uroczyście otwarty w Przedszkolu nr 5 Jaś i Małgosia przy ul. Chełmońskiego w Łowiczu.

Ogródek koszował 50 tys. zł, z których 15 tys. zł pochodziło z Rady rodziców, a pozostałe 35 tys. zł – ze środków placówki oraz dotacji z Urzędu Miejskiego. Dzieciom, które wraz z rodzicami i nauczycielkami miały okazję przeciąć wstęgę prowadzącą do niego (udostępniono kilkanaście par nożyczek) najbardziej podobała się ścieżka wyścielona szyszkami (inne mają nawierzchnię z kamyków, piasku i kory).

Przed otwarciem ogródka wystąpiły dzieci z grupy Żabki z przedstawieniem o tematyce ekologicznej. Publicznością była społeczność przedszkola, rodzice i rodzeństwo dzieci oraz zaproszeni goście.

Kolejną częścią obchodów Dnia Dziecka był piknik rodzinny, w czasie którego dzieci mogły korzystać z przejażdżek na kucykach, bawić się z rodzinami, dostać baloniki fantazyjnie skręcone lub zrobić sobie przyklejany tatuaż.
Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skosztować ugotowanej w przedszkolnej kuchni grochówki i duszonej kapusty, a także kiełbasy i kaszanki z grilla. Były też sałatki, ciasta, owoce, napoje i lody.

2 komentarze

  1. wszystkie pozostałe przedszkola w Ł-czu mają ogródki, są po termomodernizacjach etc. Pieniądze z różnych funduszy to finansowały, a w tym przedszkolu rodzice się złożyli.. funduszy żadnych już nie ma? Dlaczego? brawo dla nich. Miasto woli wydać porównywalne na malowanie pasów na 3 przejściach….. w dodatku te przejścia są w sumie poza traktem turystycznym.

  2. 35 tysiące to zapewne Pani Mostowska dała kosztem innych przedszkoli

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.