Choć od rana były obawy, czy pogoda dopisze, deszcz na szczęście nie pokrzyżował planów organizatorom sobotniego Pikniku Rodzinnego w Woli Zbrożkowej.

Piknik Rodzinny w Woli Zbrożkowej
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Na jego uczestników czekało tego popołudnia wiele atrakcji. Imprezę rozpoczęto od włączenia syreny i pokazu gaszenia pożaru. Następnie zaproszono piknikowych gości na przejażdżkę wozem strażackim wokół boiska – zwłaszcza najmłodszym sprawiło to tak wielką przyjemność, że by zadowolić wszystkich chętnych boisko trzeba było okrążać kilkakrotnie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja strażackiego sprzętu i umundurowania oraz pokaz pierwszej pomocy na fantomie, poprowadzony przez ratownika Piotra Charustę. Po udzielonym przez niego instruktażu pierwszymi ochotnikami do podjęcia ratowniczych prób byli kilkulatkowie, m.in. trzyipółletni Gabryś i czteroletnia Patrycja.

Dla dzieci przygotowano też kilka konkurencji sprawnościowych, m.in: strażacki tor przeszkód, strzelanie prądem wody do tablic i pachołków, rzucanie kaloszem na odległość itp. Na pikniku nie mogło oczywiście zabraknąć malowania twarzy, a strażacy częstowali wszystkich gości lodami.

Imprezę zorganizowały wspólnie Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zbrożkowej oraz nieformalna grupa Czas Zmian, które razem realizują projekt “Wokół remizy” w ramach programu “Granat na lepszy start”. Dzięki pozyskanemu na ten projekt finansowemu wsparciu oraz zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności, przy strażnicy powstał uroczyście otwarty 6 sierpnia kącik rekreacyjny z drewnianymi ławkami i dużą huśtawką. W toku prac “Wokół remizy” wyremontowano także zabytkowy, 80-letni wóz strażacki i wymieniono na nowe tablice na elewacji.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.