Można było przypuszczać, że Komitet Wyborczy PiS, który zdobył aż 9 mandatów w Radzie Gminy Kocierzew Płd. będzie chciał ulokować swoich radnych na najważniejszych stanowiskach. Podczas dzisiejszej, pierwszej sesji, na przewodniczącego i wiceprzewodniczących zostali wybrani reprezentanci tego właśnie ugrupowania.

Podczas wyborów na przewodniczącego rady zgłoszono trzy kandydatury: Marka Borkowskiego (KW PiS) oraz Tadeusza Trakula (KWW Zgoda w gminie Kocierzew Płd. ) i Henryka Gruziela (KWW Zgoda w gminie Kocierzew Płd.), ale tylko pierwsza z nich została zaakceptowana przez osobę nominowaną. W głosowaniu na stanowisko przewodniczącego Borkowski uzyskał 10 głosów poparcia (4 przeciw, 1 nieważny).

Największym zaskoczeniem dzisiejszej sesji była jednak odmowa kandydowania ze strony Tadeusza Trakula, radnego czterech kadencji, w ostatniej przewodniczącego. – Byłem jedną kadencję i uznałem, że wystarczy – skomentował krótko w rozmowie z nami.

W wyborach na I wiceprzewodniczącego mierzyli się Wojciech Milczarek (KW PiS) i Sylwia Gładka (KWW Zgoda w gminie Kocierzew Płd.), z wynikiem 8 do 5 głosów (1 nieważny) wygrał radny PIS. W wyborach na II wiceprzewodniczącego radna Jadwiga Wróbel (KW PiS) nie miała konkurencji, stanowisko objęła z 10 głosami poparcia (3 przeciw i 2 nieważne).

8 komentarzy

  1. Na pani wójt to nawet mąż się poznał że się nie nadaje.

  2. Apropo wykształcenia-ustawowym wymogiem powinno być posiadanie chociaż średniego wykształcenia. PS. Jeśli w tej kadencji znowu będzie tylko skupianie się na tych wiejskich imprezach to przy następnych wyborach mieszkańcy gminy wezmą to pod uwagę i wybiorą innych przedstawicieli na radnych czy wójta. Pożyjemy zobaczymy co się będzie działo w gminie.

  3. Bedzie się rozwijać piłka nożna

  4. Żal i tyle w temacie.teraz wiadomo że w całej gminie kasą pójdzie tylko dla Kocierzewa,Boczek Chełmonskich i na “przeróżne” zabawy kół gospodyń wiejskich czyli ta sama zgraną ekipą.pozdro dla Wszystkich..znów przez całą kadencję nic nie zrobią porzadnego

  5. O rany jaka kadra…. Żeby chociaż ci radni posiadali porządne wykształcenie a nie ukończone byle co…..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.